• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Kopuzņēmums SIA UNICO
Projekta autors:
SIA TECTUM, Uldis Bērziņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Tužilkins
Būvuzraugs:
Kristaps Brūniņš

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēkas Dravnieku ielā 1 un Dravnieku ielā k-1, Rīgā, ir divas 10 stāvu dzīvokļu paneļu jaunbūves, kopējā platība 4850 m2 + 5215 m2 = 10 065 m2. Ēkas pirmreizējā ekspluatācijā nodotas 2022. gadā. 

Projekta vieta izvēlēta mikrorajona malā, ar labu sabiedriskā transporta un infrastruktūras nodrošinājumu, tajā pat laikā netālu no parkiem un atpūtas zonas. Katrā dzīvojamā ēkā projektēti 76 mūsdienu funkcionālajām prasībām atbilstoši dzīvokļi. Vertikālo komunikāciju nodrošina viena kāpņu telpa ar liftu, kas pieejami ratiņkrēslu lietotājiem. Teritoriju ir apzaļumotā ar zālienu un dzīvžogiem ap virszemes autonovietnēm. Projektā ir paredzētās 149 autonovietnes, tai skaitā divas speciālajam transportam.  Pie ieejām dzīvojamajā mājā veidotas sešas velonovietnes viesiem, kopskaitā 12. 

Ēku ārsienas veido trīsslāņu dzelzsbetona paneļi, kas siltināti 200 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dobie pārseguma paneļi, kas siltināti 150 mm biezumā. Jumta siltināšanai izmantoti siltināti paneļi 250 mm biezumā. 

Montāžai izmantota ārēja logu lentas PENOSIL Premium Window Tape, mitrumnecaurlaidīgs hermētiķis PENOSIL Premium PU-Sealant, iekšējās logu lentas no PENOSIL Premium Window Tape Internal, kā arī montāžas putas PENOSIL Premium Gunfoam 65

Abās ēkās ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem, kā arī tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Ēkās karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un ir atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkās ir dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. Izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana. izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai Dravnieku ielā 1 piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 93 kWh/m² gadā. 

Saskaņā ar ēkai Dravnieku ielā1, k-1 piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 93 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Rolands Čakšs
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Mālu ielā 1, Valmierā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3632,6 m2, tai ir 5 stāvi un pagrabstāvs. Ēkas ārsienas veido 3 slāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi, siltumizolācijai izmantots TENAPORS NEO EPS 60, biezums 190 mm. Ārsienu siltumcaurlaidība, U=0,1663 W/(m2K). Aukstā bēniņstāva grīda izbūvēta no dobajām dzelzsbetona pārseguma plātnēm, kas no augšpuses siltinātas ar beramo minerālvati. Siltumizolācija veikta ar PAROC BLT9 minerālvati, biezums 270mm (λ≤0.041W/(mK)). Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītā dzelzsbetona grīda, cokolstāva uz grunts esošās grīdas siltumizolāciju veido ekstrudēts putupolistirols, Finnfoam FL300 biezumā 50 mm. Ēkai ir divslīpju jumts ar skārda jumta segumu Weckman Elegant ar PURMATT b = 0,5 mm pārklājumu. Ārdurvīm izvēlēts alumīnija konstrukciju ārdurvju bloks, siltumcaurlaidība – 1.1 W/(m2K). Uzstādīti logi ar KBE 76 profilu sistēmu un trīskāršu stiklojumu. Kopējā loga siltumcaurlaidība zemāka par 0,9 W/(m2K). Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja lentas no ārpuses. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Regulāciju nodrošina Danfoss ECL-210 regulators, uz visiem dzīvokļu radiatoriem uzstādīti Danfoss termoregulatori. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā, temperatūras regulēšana notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Uzstādīti Lindab ULA svaiga gaisa pieplūdes vārsti katra dzīvokļa ārsienā. Kāpņu telpās uzstādītas LED lampas. Kāpņu telpas dežūrapgaismojums tiek vadīts ar astronomiskā vadības releja palīdzību, pastāvīgais apgaismojums tiek ieslēgts ar kustības sensoru palīdzību. Šādā veidā tiek taupīta elektroenerģija dienas gaišajā periodā, lieki nepatērējot elektroenerģiju, kad kāpņu telpā nenotiek cilvēku kustība. Izveidota aktīvā zibensaizsardzības sistēma – uzstādīts aktīvais zibensuztvērējs INGESCO PDC AIR20. Katrā dzīvoklī uzstādīts autonomais, fotoelektriskais dūmu detektors – SD218. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 41.78 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 10.91 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Rolands Čakšs
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Ķieģeļu ielā 8. Valmierā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas platība ir 5422.3 m2, tai ir 5 stāvi un pagrabstāvs. Ēkas ārsienas veido 3 slāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi, siltumizolācijai izmantota PAROC BLT9, minerālvate, biezums 270 mm (λ≤0.041W/(mK)). Ārsienu siltumcaurlaidība ir U=0,1663 W/(m2K). Aukstā bēniņstāva grīda izbūvēta no dobajām dzelzsbetona pārseguma plātnēm, kas no augšpuses siltinātas ar beramo minerālvati. Siltumizolācijai izmantora PAROC BLT9, minerālvate, biezums 270 mm (λ≤0.041W/(mK)). Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītā dzelzsbetona grīda. Cokolstāva uz grunts esošās grīdas siltumizolācija – ekstrudēts putupolistirols, Finnfoam FL300 biezums 50 mm. Ēkai ir divslīpju jumts un tai ir skārda jumta segums Weckman Elegant ar PURMATT b = 0,5 mm pārklājumu. Durvīm izvēlēts alumīnija konstrukciju ārdurvju bloks, kura siltumcaurlaidība – 1.1 W/(m2xK). Uzstādīti logi ar KBE 76 profilu sistēmu un trīskāršu stiklojumu. Kopējā loga siltumcaurlaidība zemāka par 0,9 W/(m2xK). Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja lentas no ārpuses. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Regulāciju nodrošina Danfoss ECL-210 regulators, uz visiem dzīvokļu radiatoriem uzstādīti Danfoss termoregulatori. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī ir individuālā uzskaite katram dzīvoklim ar individuāliem siltuma skaitītājiem. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā, temperatūras regulēšana notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Uzstādīti Lindab ULA svaiga gaisa pieplūdes vārsti katra dzīvokļa ārsienā. Kāpņu telpās uzstādītas LED lampas. Kāpņu telpas dežūrapgaismojums tiek vadīts ar astronomiskā vadības releja palīdzību, pastāvīgais apgaismojums tiek ieslēgts ar kustības sensoru palīdzību. Šādā veidā tiek taupīta elektroenerģija dienas gaišajā periodā, lieki nepatērējot elektroenerģiju, kad kāpņu telpā nenotiek cilvēku kustība. Izveidota aktīvā zibensaizsardzības sistēma – uzstādīts aktīvais zibensuztvērējs INGESCO PDC AIR20. Katrā dzīvoklī uzstādīts autonomais, fotoelektriskais dūmu detektors – SD218. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 42.02 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 16.47 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Siguldas novada pašvaldība
Projekta autors:
Aldis Polis, SIA ARH Stadija
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Viktors Maceraļiks
Būvuzraugs:
Romāns Basikirskis, SIA Firma L4

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” 2020

Siguldas kultūras centrs Siguldas devons Pils ielā 10 Siguldā ekspluatācijā nodots 1962. gadā un atjaunots 2019. gadā. Piecstāvu ēkas kopējā platība – 3268 m2. Pēc pārbūves Siguldas kultūras centrs piedzīvoja pirmos būtiskos remontdarbus kopš tā uzcelšanas 1962. gadā un ieguva jaunas telpas un tehniskās iespējas. Pārbūves dēļ Siguldas kultūras centrs kļuvis par zema enerģijas patēriņa ēku. Tas aprīkots ar vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Šāda sistēma aukstuma staciju, siltummezglu un ventilācijas agregātus regulē atbilstoši nepieciešamībai, ievērojami palielinot ēkas energoefektivitāti.Trīs ventilācijas iekārtas nodrošina nepieciešamo mikroklimatu katra savā ēkas daļā. Aukstuma apgādi nodrošina čileris.Ārsienas siltinātas ar 300 mm biezu Paroc akmensvati. Bēniņu pārsegums siltināts ar 450 mm biezu Paroc akmensvati. Pagraba/ grīdas pārsegums siltināts ar ekstrudētu polistirolu EKS 200 mm biezumā. Jumta segumam izmantots skārds Ruukki classic un PVC ruļļveida materiāls. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantota bituma mastikas hidroizolācija, tvaika izolācija ar poliestera armējumu.Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu, siltumsūkni un saules kolektoru apkures atbalstam. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek lokāli – ar saules kolektoriem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūru regulē, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam.Ierīkota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 53,34 kWh/m² gadā.