• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
NHC 4, SIA
Projekta autors:
SIA Pillar Architekten
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Pillar Architekten
Būvdarbu vadītājs:
Modris Kārkliņš, Raitis Kravalis
Būvuzraugs:
Pēteris Ķīķeris

Projekta apraksts:

Noliktavas ēka Maskavas ielā 462 k-1, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2021. gadā. A klases noliktavas ēka ar kopējo platību 21256,53 m². Ēkai ir 4 virszemes stāvi un 32 rampas. Ēkas pirmajā stāvā izvietotas noliktavas, otrajā stāvā modernas biroja telpas. Ēka pamati – dzelzsbetona bloki; vertikālā konstrukcija – dzelzsbetona karkasa konstrukcijas, skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu; starpstāvu pārsegumi – dzelzsbetona paneļi; jumta konstrukcija – metāla sijas, metāla karkasa konstrukcijas; jumta segums – ruberoīds. 

Ēkas ārsienas siltinātas ar siltumizolāciju 120 mm biezumā, jumta segums ar akmens vati 300 mm biezumā. Hidroizolācijas montāžai izmantota Siga Fentrim IS20 iekšējā lenta un Siga fentrim IS2 ārējā lenta, siltumizolācijas montāžai montāžas putas Penosil GoldGun 65 Plus All Season

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar gāzes apkures katlu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un uz katru noliktavas bloku ir atsevišķi siltuma skaitītāji. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Ir izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta un uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 67,38 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fmpQYwzXuzk&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=8

Projekta pasūtītājs:
VASTINT LATVIA SIA
Projekta autors:
Arvīds Līkops, Kristaps Blaubergs, "Didrihsons arhitekti", Gatis Didrihsons, Ansis Klīdzējs, SIA Linia
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Deprom LV
Būvdarbu vadītājs:
Vladislavs Pudnieks
Būvuzraugs:
SIA FORMA 2, Jānis Zolbergs, Klāvs Andersons

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 1.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Malduguņu ielā 6, Mārupē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2020. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs Ēkas kopējā platība ir 11417,2 m2. Pamati: veidoti no dzelzsbetona monolītās konstrukcijas kā plātnes pamati. Nesošās konstrukcijas: monolītais dzelzsbetons  (lentveida), monolītā  dzelzsbetona plātne, ārsienas dzelzbetona paneļi. Jumta konstrukcijas: koka konstrukcija, koka spāres; jumta segumu veido valcprofils RUUKKI PURMAT, t=0.6mm; logi: koka logi dzīvokļos, bet kāpņu telpu ieejas durvju konstrukcija izgatavota no REYNAERS (Netherlands) alumīnija profilu sistēmas Masterline 8 ar siltumcaurlaidību 1,3 W/m2K pagalma durvīm un 1,14 W/m2K durvīm no ielas puses. Stiklojumam izmantotas 3 stiklu paketes, nodrošinot augstu energoefektivitāti un skaņas izolāciju. Fasāžu apdarē izmantoti vācu ražotāja Caparol materiāli. Kā īpašs akcents fasādes apdarei tika izmantotas Caparol Meldorfer apdares plāksnītes ar ķieģelu optiku. Ēkas bēniņi veidoti kā aukstie bēniņi. Katrā kāpņu telpā ir ieejas no divām pusēm – viena, galvenā, no ielas puses un otra no dārza/pagalma, nodrošinot ērtu nokļūšanu iekšpagalmā. Ieejas no pagalma puses ir nodrošinātas bez sliekšņiem un pakāpieniem, un ar pandusiem, nodrošinot vides pieejamību ratiņkēsliem, bērnu ratiem utml. 

Ārsienas sastāv no iekšējā 150 mm dzelzsbetona nesošā slāņa, 160 mm siltumizolācijas slāņa un 80 mm dzelzsbetona pašnesošā ārējā slāņa. Fasādē ārsienu hermētiskajās šuvēs iestrādātas speciālas ūdens tvaika novadīšanas caurulītes, lai starp paneļa slāņiem neuzkrātos mitrums. U-vērtība ārsienām ir 0,17 W/m²K. Jumta nesošās konstrukcijas veidotas no rūpnieciski ražotām koka kopnēm ar palielinātu nesošo elementu šķērsgriezumu un papildus uzlikām metāla savienojumu vietās, tādejādi nodrošinot drošības standartu – jumta konstrukciju R15 ugunsdrošības parametru. Bēniņu pārseguma siltumizolāciju veido beramā vate Paroc BLT3 350 mm biezumā. Beramā vate KNAUF SUPAFIL CAVITY WALL 034 izmantota šahtu aizpildījumam bēniņu stāvā. Sienu siltinājums šahtām un siltummezglam bēniņos izmantota akmens vate Rockwool Frontrock Super 100 mm un 150 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītais dzelzsbetons un monolītā  dzelzsbetona plātne. Siltumizolācijai izmantots ekstrudētais putupolistirols b=150 mm, FINNFOAM FL 300. Jumta segumam izmantotas skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu. Jumta konstrukcijā izmantota pretkondensāta plēve – Eurovent Anticon 110, šuves nolīmētas ar GERBAND INSIDE GREEN TAPE (586) līmlentu un Isocon Extra 140, šuves nolīmētas ar SIGA Wigluv lentām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, kā arī tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai notiek gan kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, gan atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. 

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem, iepērkot zaļo enerģiju no Elektrum.  Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un ierīkoti dūmu detektori. Lai pēc iespējas samazinātu energopatēriņu ēkas ekspluatācijas laikā, visās telpās (izņemot bēniņus) un ārtelpā tiek izmantoti LED gaismekļi. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 78,55 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TrQJlJXe14c&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=18

Projekta pasūtītājs:
Biedrība Kartupeļu 19
Projekta autors:
SIA 4E
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA PRO DEV
Būvdarbu vadītājs:
Jānis Borisēvičs
Būvuzraugs:
SIA Būvprojektu Vadības Birojs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka” – 1.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Kartupeļu ielā 19, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1969. gadā. Tā ir piecu stāvu silikātķieģeļu ēka ar pagrabu un kopējo platību 3165,79 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienām izveidota ventilējamā fasāde un sienas siltinātas ar minerālvati Isover KL-35, b=200mm. Vēja izolācijai izmantota minerālvate Isover RKL-31, b=30mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo siltumizolāciju Isover KV041, b=350. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām PAROC CGL, b=150mm. Jumta segumam esošais šīferis nomainīts pret jaunu jumta segumu ETERNIT KLASIKA. Veikta arī logu nomaiņa. Montāžai izmantota hermetizējošā lenta Pro Clima Contega SL, poliuretāna putas Penosil Premium Elastic Gufoam

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde un veikta pāreja no viencauruļu uz divcauruļu apkures sistēmu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana. 

Pēc renovācijas laikā no 2022. gada jūnija līdz 2023.gada aprīlim kopējais siltumenerģijas patēriņš bija 235,36  MWh jeb 91  kWh/m2. Tikai apkurei no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada aprīlim bija 100,257 MWh jeb 39 kWh/m2.   

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 38.06 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 60 %

Video: https://youtu.be/srQ6zeRZWoE

Projekta pasūtītājs:
Ogres novada pašvaldība
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA RERE BŪVE
Būvdarbu vadītājs:
SIA RERE BŪVE, Aigars Ozoliņš
Būvuzraugs:
SIA Firma L4, Uģis Matvejs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 1.vieta. 

Ogres Centrālā bibliotēka Brīvības ielā 35, Ogrē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2021. gadā. Tā ir divu stāvu koka konstrukcijas ēka ar kopējo platību 2892,3 m2.   

Ēkas ārsienas veido koka konstrukcija, kas nosegta ar metāla loksnēm un siltināta ar ekovati 400 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido metāla konstrukcijas, siltinātas ar ekovati 400 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona un siltināts ar ekstrudētu mitrumu neuzsūcošu putupolistirolu 250 mm biezumā, izmantota SPU termoizolācija ar atstarojošu folijas pārklājumu 50 mm biezumā. Hidroizolācijas montāžai izmantota hidroizolācija Tehnicol24, tvaika izolācijai izmantota tvaika izolācijas lenta, siltumizolācijai izmantota Kingspan Therma izolācija.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni un saules kolektors apkures atbalstam. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Elektroapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem un saules baterijām. Visi elektrotīkli ir jauni, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 44,60 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Ādažu novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA ArchiCom
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA NEWCOM Construction
Būvdarbu vadītājs:
Anatolijs Grečuha
Būvuzraugs:
SIA Prokrial, Kristaps Priede

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 1.vieta.

Carnikavas pamatskolas ēka Nākotnes ielā 1, Carnikavā, sastāv no 4 korpusiem, divi no tiem ir esošās būves, kas tika restaurētas, bet divi korpusi celti no jauna. Pārbūve veikta visos trīs skolas stāvos. Pirms atjaunošanas ēkā tika izmantoti termoleguratori.

Ēkas pamatus veido dzelzsbetona bloki (lentveida) un dzelzsbetons (stabveida). Vertikālā konstrukcija ir monolīta dzelzsbetona karkasa konstrukcija, ķieģeļu mūris. Jumta konstrukciju veido koka konstrukcijas, dzelzsbetona paneļu klājs virs bezspāru jumta konstrukcijām. Ēkas ārsienas veido dzelzsbetona karkasa konstrukcija un silikātķieģeļi. Siltināšana veikta karkasā ar PIR 200 mm vai XPS 150 mm vai Styrofoam 100 mm.  

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek lokāli – ar elektriskiem sildītājiem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. 

Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, Sakārtota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 75 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Edgars Kudurs
Projekta autors:
SIA Arhitekt
Galvenais būvuzņēmējs:
Edgars Kudurs
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Kudurs
Būvuzraugs:
Arnis Dzalbs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” – 1.vieta.

Privātmāja Talsu ielā 25a, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Tā ir vienstāvīga ēka ar kopējo platību 201,2 m2.  

Ēka celta no Ecoterm plus gāzbetona blokiem un ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu 100 mm biezumā. Jumta segumam izmantots kausētais bitumens, kas siltināts ar siltumizolācijas materiālu 400 mm biezumā.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Tiek monitorēts CO2 līmenis un ventilācija darbojas atbilstoši gaisa kvalitātei. 

Elektrība tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem – ir uzstādītas saules baterijas elektrības ražošanai. Tāpat izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, uzstādīti dūmu detektori.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 75 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
biedrība Pulkveža Brieža 24
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Mārtiņš Metāls

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2020

Daudzdzīvokļu ēka Pulkveža Brieža ielā 24, Siguldā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet atjaunošana veikta 2018. gadā. Tā ir trīs un četru (divi savienoti korpusi) stāvu gāzbetona paneļu, doboto māla ķieģeļu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Kopējā aprēķina platība 2766,68 m2. Kopējais dzīvokļu skaits 52 gab. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas gaitā ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu 200 mm biezumā, pagraba/grīda pārsegums siltināts ar 100 mm EPS, jumta segums, ko klāj ruberoīds, ar 140 PIR. Veikta durvju nomaiņa uz alumīnija konstrukcijas durvīm, veikta logu nomaiņa uz PVC logiem. Montāžai izmantotie materiāli un tvaika izolācijai izmantoti Windows Tape Soudal Outside, no iekšpuses tvaika izolācijaiWindows Tape Soudal Inside. Montāžai izmantotas arī Soudal Flexi foam putas. Ēkai ir centralizētā un lokālā siltumapgāde ar apkures katlu un elektriskajiem sildītājiem. Siltuma temperatūra ēkā tiek regulēta individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuālā uzskaite ar skaitītājiem kāpņu telpās. Ēkai ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā un ir atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 52.79 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 23.12 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Biedrība „Institūta 10 Sigulda”
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Arnis Urbāns

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2019

Daudzdzīvokļu ēka Institūta ielā 10, Siguldā, ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2018. gadā. Tā ir piecu stāvu gāzbetona paneļu, doboto māla ķieģeļu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Kopējā aprēķina platība 3740,70 m2 un kopumā ēkā ir 66 dzīvokļi. Renovācijas gaitā ārsienu gāzbetona paneļi un pilnķieģeļu mūris siltināts ar siltumizolācijas materiālu 250 un 510 mm biezumā, bēniņu pārsegums siltināts attiecīgi ar siltumizolācijas materiālu 210 un 100 mm biezumā, pagraba/grīdas pārsegums ar materiālu 220, 50 un 30 mm biezumā, jumta segums, ko klāj ruberoīds, ar siltumizolācijas materiālu 220 mm biezumā. Veikta durvju nomaiņa uz alumīnija konstrukcijas durvīm, logi nomainīti uz PVC logiem. Montāžai izmantotie materiāli Windows Tape Soudal Outside, no iekšpuses tvaika izolācijai Windows Tape Soudal Inside, kā arī Soudal Flexi foam. Ēkai ir gan centralizētā, gan lokālā siltumapgāde – tiek izmantots apkures katls un elektriskie sildītāji. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Arī karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Ventilācijai tiek izmantota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), sakārtota un izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 159.50 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 16.10 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
Projekta autors:
Guna Pīlēna
Galvenais būvuzņēmējs:
AS UPB
Būvdarbu vadītājs:
Aivars Lākutis
Būvuzraugs:
Alvis Krauklis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” 2019

Liepājas Olimpiskais centrs Brīvības ielā 55, Liepājā ekspluatācijā nodots 2018. gadā. Ēkas platība ir 7804.2 m2; virszemes stāvu skaits – 4; nesošās konstrukcijas – saliekamais dzelzbetons, metāls; norobežojošās konstrukcijas – keramzītbloku mūris, Sendvičtipa paneļi. Ēkas ārsienas veido keramzītbetona bloki, sendvičpaneļi un siltinājums 150 mm un 200 mm biezumā. Ēka ir savietotais jumts – profiloksne, siltumizolācija, PVC. Siltinājums 270 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetona paneļi un siltinājums 100 mm biezumā. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā, kā arī temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas kopējais elektroenerģijas patēriņš ir 42694.65 kWh/m2 gada laikā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Anita Pope
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Dakstiņa Jumti"
Būvdarbu vadītājs:
Jānis Strautmanis, Anatolijs Kamuškovs
Būvuzraugs:
Jānis Burģis

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2019

Daudzdzīvokļu ēka Veidenbauma ielā 2a, Liepājā atjaunota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2788.5 m2. Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas ir no silikāta ķieģeļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas gaitā ārsienas siltinātas akmens vati 180 mm biezumā. Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmens vati 400 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar 150 mm biezuma akmens vates lamelēm. Veikta durvju un logu nomaiņa. Montāžai izmantoti silikona hermētiķis, hidroizolācijas lentas, difūzijas lentas, montāžas putas. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Siltuma mezglā tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite, kā arī izveidota horizontālā apkures sistēma, katram dzīvoklim ir savs apkures skaitītājs. Siltuma mezglā notiek centralizēta karstā ūdens sagatavošana. Projekta gaitā tikai mainīti karstā ūdens stāvvadi. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek attālināti no datora. Tiek veidota atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), sakārtota un izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 33.84 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 34.66 kWh/m2 gadā.