• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA “NCC Housing”
Projekta autors:
SIA „Sestais Stils”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA “NCC Konstrukcija”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2011

Dzīvojamo māju kompleksa būvniecība tika uzsākta 2007. gada novembrī un pirmie četri kompleksa korpusi tika nodoti ekspluatācijā 2009. gada februārī. Būvniecības darbi turpinājās 2010. un 2011. gadā, kad ekspluatācija tika nodoti vēl četri korpusi. Ēka ir būvēta no saliekamajiem dzelzsbetona paneļiem, kas siltināti no ārpuses ar akmens vates lamelēm. Ēkās ir divcauruļu apkures sistēma. Vidējais siltumenerģijas patēriņš mēnesī 2011./2012.g. apkures sezonā bija 44,83 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
DzĪB „Nākotnes 5”
Projekta autors:
Līga Muižarāja
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Aksīte”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2011

Piecstāvu paneļu ēka ir nodota ekspluatācijā 1980. gadā. Ēkā ir 42 dzīvokļi ar aprēķina platību 2474,2 m2. Ēkas renovācija tika veikta 2011. gadā. Lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli, tika veikta ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu pārsegumu siltināšana, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpās, siltumapgādes sistēmas renovācija, tika iztīrītas ventilācijas šahtas un jumta ventilācijas izvadcaurulēm uzstādīti gaisa nosūces deflektori, kā arī izremontētas kāpņu telpas. Projekta īstenošanas izmaksas bija 149 322,42 lati un piesaistītais ERAF līdzfinansējuma apjoms bija 91 507,45 lati. 2011./2012.g. apkures sezonā vidējais siltumenerģijas patēriņš bija 36,47 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Voldemārs Jānis Uplejs
Projekta autors:
SIA „Krauklis Grende”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „KL nami”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Divstāvu vienģimenes ēka ekspluatācijā tika nodota 2011.gadā. Ēkas kopējā platība ir 158,5 m2 un apkurināmā platība ir 98,5 m2. Ēkas pamatos ir dzelzsbetona plātne ar XPS izolāciju. Ēka ir būvēta no dubulta koka karkasa konstrukcijām un sienās un jumtos ir akmensvates un celulozes izolācija. Ēkā ir iebūvēti trīskārši stikloti logi. Mājā ir uzstādīta ventilācijas sistēma ar siltummaini. Jāpiezīmē, ka īpatnējais siltumenerģijas patēriņš apkurei ēkai ir ne lielāks par 17 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Raivo Brauns
Projekta autors:
Māris Siliņš
Galvenais būvuzņēmējs:
Raivo Brauns

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Ēka nodota ekspluatācijā 2007. gadā. Kopējā divstāvu ēkas platība – 261 m2. Mājas ārsienas būvētas no „AEROC” EcoTerm 375 mm bieziem blokiem, bez papildus siltināšanas, bet bēniņu koka brusām 200 mm, no dzelzsbetona konstrukcijām būvētajam pagrabam 100 mm. Siltumu ēkai nodrošina siltumsūknis un saules baterijas. Ēkai ir divstiklu pakešu koka logi. Gaisa apmaiņu nodrošina dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija. Projektā ieguldītais finansējums ir 120 000 lati.

Projekta pasūtītājs:
SIA „SKONTO PLAN LTD”
Projekta autors:
SIA „Strasa Konsultanti”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Dabas Parki”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā” 2013

Ražošanas uzņēmuma teritorijā atrodas 25 ēkas, no kurām energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi veikti piecām ēkām – metāla konstrukciju rūpnīcas ēkai, noliktavai, PVC konstrukciju rūpnīcas ēkai, stikla pakešu rūpnīcas ēkai un alumīnija konstrukciju rūpnīcas ēkai.Alumīnija konstrukciju rūpnīcas ēkai uzstādīts saules kolektors karstā ūdens nodrošināšanai, stikla pakešu izgatavošanas cehā veikta apkures sistēmu rekonstrukcija. Noliktavas ēkai un metāla konstrukciju rūpnīcas ēkai veikta norobežojošo konstrukciju uzlabošana un apkures sistēmu rekonstrukcija. Ēkas tiek apkurinātas, izmantojot koksnes resursus. Papildus koksnei, katlu mājā tiek sadedzināti veco logu koka rāmji. Logu, balkona durvju un durvju ražošanai izmantotas PVC profilu sistēmas un divstiklu paketes. Ārsienu un jumta pārsegumiem izmantota 205 mm bieza minerālvate. Hidroizolācija nodrošināta no ārpuses.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde
Projekta autors:
SIA „OZOLA & BULA arhitektu birojs”
Galvenais būvuzņēmējs:
Piegādātāju apvienība „RBSSKALS”

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ventspils poliklīnikas ēka tika būvēta pēc pasīvās mājas principiem. Trīsstāvīgās ēkas apkurināmā platība ir 1954,9 m2. Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Gaisa apmaiņu nodrošina mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju. Kopējais ēkas energoefektivitātes rādītājs ir 79,21 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas dome
Projekta autors:
Ervīns Krauklis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Pilsbūve”.

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Domes ēka Ventspilī ekspluatācijā nodota 1971.gadā. Lai arī pirms 15 gadiem tai veikts remonts, ēkai bija augsts enerģijas patēriņš un zems iekštelpu komforts. Četrstāvīgās ēkas platība ir 2536 m2. Ēkas renovācijas laikā veikta jumta konstrukciju un jumta seguma siltināšana, atjaunošana un nepieciešamo daļu pārbūve, cokola siltināšana, fasādes siltināšana, jaunu logu un durvju montāža un noēnošanas žalūziju izbūve. Tāpat ēkā tika izbūvēta mehāniskā ventilācijas sistēma ar rekuperāciju un „zaļās” mitrināšanas kameras, veikta apkures sistēmas sakārtošana un piemērošana zemam ēkas enerģijas patēriņam ar temperatūras regulēšanas iespējām, esošo vējtveru pārbūve un ārdurvju nomaiņa.
Ventspils domes ēka pēc rekonstrukcijas, saskaņā ar „Blower Door” mērījumu tehnoloģijas datiem, atbilst pasīvo māju standartam.

Projekta pasūtītājs:
Ērgļu profesionālā vidusskola
Projekta autors:
SIA „Ripess”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Kvadrum

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ēka būvēta 1972.gadā no dzelzsbetona pamatiem, dobo māla ķieģeļu mūra, piekārtajiem gāzbetona paneļiem un saliekamā dzelzsbetona paneļu jumta. Ēkas atjaunošanas darbi veikti 2012. gadā un tās apkurināmā platība ir 3841 m2.Dienesta viesnīcai tika sasniegts zema enerģijas patēriņa ēkas standarts, izmantojot ievērojamu siltumizolācijas slāni, trīsstiklu pakešu logus un izbūvējot mehānisko rekuperācijas ventilācijas sistēmu. Ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana tika veikta, izveidojot uz ārsienām un jumta koka karkasu, kurā ievietoja mīksto minerālvates siltumizolāciju. Ēkai tika arī pārbūvēts jumts. Kopējā ēkas energoefektivitāte ir 34,60 kWh/m2 .

Projekta pasūtītājs:
SIA „Larix Property”
Projekta autors:
SIA Projektēšanas birojs Arhis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Āboltiņa būvuzņēmums AG”

Projekta apraksts:

Ēka nodota ekspluatācijā 2012. gada 30. maijā. Septiņstāvu ēkas kopējā platība ir 7318,3 m2. Ārsienas veidotas no keramzīta blokiem un dzelzsbetona, siltinātas ar 150 mm un 200 mm biezu akmensvati. Dzelzsbetona auksto bēniņu pārsegums siltināts ar 200 mm biezu akmensvati, bet jumts – ar 250 mm akmensvati. Nosiltināti arī autostāvvietas griesti. Logi veidoti no koka un trīs stiklu paketēm, logos iemontēti ventilācijas vārsti. Ēkā ierīkota centralizētā siltumapgāde. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 65,52 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
biedrība „TŪRISTU 11”
Projekta autors:
Raimonds Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „RM Siltums”

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Dzīvojamā ēka Saldū, Tūristu ielā 11, ir lauztas konfigurācijas trīs stāvu 20 dzīvokļu dzīvojamā ēka. Ēkai ir divslīpņu jumts, kas veido plašu bēniņu telpu. Ēkas kopējā aprēķina platība ir 1459,7 m2. Ēka nodota ekspluatācijā 1993. gadā un līdz projekta uzsākšanai tajā nebija veikti nekādi ēkas remontdarbi, izņemot nelielu jumta platības nomaiņu vietās, kur bija radušies caurtecējumi. Projekta ietvaros veikta ēkas ārējo konstrukciju, bēniņu un pirmā stāva grīdu siltināšana, siltumapgādes sistēmas renovācija un dažu logu nomaiņa. Lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli, tika veikta ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu pārsegumu siltināšana, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpās, kā arī uzstādīti alokatori. Ēkas renovācija tika veikta 2012.gadā. Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 40%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 92,36 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni)

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Liepājā, Roņu ielā, tika nodota ekspluatācijā 1981.gadā. Šīs 103. sērijas ēkai ir pieci stāvi (80 dzīvokļi) un ēkas kopējā platība ir 5184,1 m2.  Tā kā jumts bija sliktā tehniskā stāvoklī, kas ietekmēja arī ēkas nesošās konstrukcijas, esošais jumts tika demontēts un uzstādīts jauns divslīpju skārda jumts. Tāpat projekta ietvaros ēkā tika izbūvēta horizontālā iekšējā siltumapgādes sistēma, nomainīta karstā ūdensvada un kanalizācijas sistēma, kā arī renovēti ventilācijas vadi. Tika veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu siltināšana. Renovācijas darbi tika veikti 2012. gadā.  Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 79,50 kWh/m2 jeb 56,67%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 60,80 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni).

Projekta pasūtītājs:
SIA „Saldus namu pārvalde”
Projekta autors:
Daiga Deruma
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Skorpions VS”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Dzīvojamā māja Jelgavas ielā 13, Saldū, ir 12 dzīvokļu māja ar kopējo platību 713 m2. Šai 318. sērijas ēkai ir trīs stāvi un tā tika nodota ekspluatācijā 1962.gadā. Līdz renovācijai 2012.gadā ēkā nav bijuši veikti remontdarbi. Projekta ietvaros ēkai veikta fasādes, cokola, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, kā arī ielikti logi, kuros iestrādāti kontrolētas gaisa pieplūdes vārsti. Logi ir iebūvēti ārsienas siltināšanas slānī. Tāpat ēkā tika renovēta siltumapgādes sistēma un dzīvokļos uzstādīti alokatori. Kopējais siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas ir 137,40 kWh/m2 jeb 62,73%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 83 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni).

Projekta pasūtītājs:
Santa Brauere
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „AL Būve”

Projekta apraksts:

Privātmāja Siguldas novada Siguldas pagastā – “Kalnamuižas” ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Dzīvojamā māja veidota klasiskās arhitektūras formās divstāvu apjomā ar aukstajiem bēniņiem un četrslīpu jumtu. Zem ēkas daļas ir izbūvēts no ēkas atdalīts neapkurināms pagrabs. Ēkas kopējā platība ir 347,7 m², apkurināmā platība – 264,5 m². Ārsienu konstrukcija veidota no mūra blokiem un siltināta ar siltumizolāciju „Tenapors NEO” 350 mm biezumā, apmesta ar dekoratīvo apmetumu. Ēkas grīdas konstrukcija veidota klasiskā risinājumā, uz betona pamatslāņa izbūvējot 350 mm biezu „Tenapor EXTRA EPS150” siltumizolācijas slāni, virs kura, savukārt, izveidots betona izlīdzinošais slānis. Bēniņu pārsegumu konstrukcija veidota no koka pārseguma sijām un metāla pasijām. Starp koka sijām ir izveidots siltumizolācijas slānis 20 cm augstumā un papildus pārsegums ir nosiltināts ar 50 cm beramās siltumizolācijas slāni. Par ēkā izmantoto logu sistēmu ir izvēlēta firmas „SCHUCO” ražotā astoņu kameru logu rāmju un trīskāršā stiklojuma pakešu logu sērija „Carona 82 SI+”. Uzmanība ir pievērsta arī ēkas izvietojumam pret vēju, ēkas formai un tās novietojumam pret debess pusēm, tilpuma un virsmas laukumu attiecībai, ēkas atvērtībai pret sauli, logu lielumam un platībai. Ēkas apkure un karstā ūdens sagatavošana tiek nodrošināta ar siltumsūkņa palīdzību, kurš tiek regulēts atkarībā no āra gaisa temperatūras. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 33,74 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Gatis Pļavenieks.
Projekta autors:
Gatis Pļavenieks.
Galvenais būvuzņēmējs:
Gatis Pļavenieks.

Projekta apraksts:

Projekta pasūtītājs:
Inguna Leibus
Projekta autors:
Artūrs Rakstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Pasīvais nams"

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2014

Privātmāja Jelgavā, Kadiķu ielā 3a, uzbūvēta 2013. gadā. 1,5 stāvu līmētā koka karkasa ēkas kopējā un apsildāmā platība ir 168,3 m2. Ārsienas siltinātas ar „Isover KL 33” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), bēniņu pārsegums – ar „Isover KV 041” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), pagraba grīdas pārsegums – ar „Isover DOW SF 250” 30 cm (tvaika izolācija), skārda jumts – ar „Isover KL 33” – slīpā daļā 48 cm (vēja un tvaika izolācija). Logi ēkā ir trīsstiklu pakešu PVC, montāžai izmantotas tvaika izolācijas lentas. Siltumapgādi un karstā ūdens padevi nodrošina granulu apkures katls, bet “nesezonā” ūdens uzsildīšanai tiek izmantota elektrība. Siltumu ēkā iespējams regulēt ar termoregulatoru palīdzību. Ēkā izveidota arī mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 17,32 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Ciedra”
Projekta autors:
Tatjana Kotello
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Draugu dārzs"

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka” 2014

SIA “Ciedra” industriālais objekts Burtnieku novada Valmiermuižas pagastā, Valmiermuižas ielā 1b, renovēts 2013. gadā. Ēkai ir saliekamā dzelzsbetona bloku pamati, sienu nesošais karkass veidots no dzelzsbetona kolonnām, sienas – no keramzītbetona paneļiem, jumta konstrukcija – no dzelzsbetona kopnēm un dzelzsbetona pārseguma paneļiem ar esošo siltumizolāciju un jumta segumu. Vienstāvīgās ēkas kopējā platība ir 958 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta lokāla siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas gaitā ēkas ārsienas un pagraba grīdas pārsegums tika siltinātas ar 100 mm EPS siltumizolācijas materiālu, bēniņu pārsegums – ar jumta siltumizolāciju „Tenax” 200 mm biezumā. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC divstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltumapgādes nodrošināšanai un ūdens uzsildīšanai ēkā uzstādīts siltumsūknis, kas tiek regulēts atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūru pazeminot naktīs. Ēkā uzstādītas jumta lūkas, bet mazgāšanas blokā ir izvietoti piespiedu nosūces ventilatori.

Projekta pasūtītājs:
Kocēnu novada dome
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Metāla alianse"

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” ēka atrodas Kocēnu pagasta Rubenē, Rūķu ielā 3, ekspluatācijā nodota 1980. gadā, un jau no uzcelšanas brīža tiek izmantota kā pirmskolas izglītības iestāde. Tā ir 2 stāvu ēka ar savietoto jumtu, bez pagrabstāva. Ēkas apkurināmā platība ir 792,7m2. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļu mūra ar sienu biezumu 510 mm, jumta konstrukcija – dzelzsbetona paneļi. Būves pamati un cokols veidoti no dzelzsbetona/betona, cokols ir pārklāts ar apmetumu. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā 2013. gadā ēkas ārsienas tika nosiltinātas ar EPS 70 – 200 mm biezu siltumizolācijas slāni, bēniņu pārseguma siltināšanai tika izmantota „Paroc” beramā vate (400 mm). Pagraba grīdas pārsegumam esošā siltumizolācija netika mainīta, taču ar 150 mm siltumizolāciju tika nosiltināts ēkas cokolstāvs. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC trīsstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”
Projekta autors:
Roberts Riekstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2011

Šī sabiedriskā ēka atrodas Dzelzavas ielā 120Z, Rīgā. Ēka ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1555,9 m2, no kuras 418,2m2 aizņem pazemes autostāvvieta. Četru virszemes stāvu platība ir 1137,7 m2. Ēkai ir monolītā dzelzsbetona pamati, pārsegumi un jumta nesošās konstrukcijas. Pagraba grīdas pārsegums siltināts ar 300 mm putupolistirolu, jumta konstrukcijai izmantota „Wolfin” jumta hidroizolācija un difūzijas membrāna, tā siltināta ar 400 mm putupolistirolu. Ēkas ārsienas būvētas no monolītā dzelzsbetona un koka karkasa konstrukcijas, kuru siltināšanai izmantota 350 mm akmens vate un 50 mm poliuretāns, logi – trīsstiklu pakete, kā montāžai izmantota tvaika izolācijas lenta no telpas puses. Ārējā difūzijas membrāna iestrādāta pie loga rāmja. Visu logu montāža veikta ražotnē – loga rāmji iestrādāti koka karkasa paneļos. Ēkai ir kompakts būvapjoms bez liekiem izvirzījumiem vienādsānu trijstūra formā. Siltums ēkā tiek nodrošināts ar siltumsūkņa palīdzību. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ēkā uzstādītas divu tipu ventilācijas iekārtas, kuras nodrošina atsevišķu telpu grupu ventilāciju, neietekmējot citas telpu grupas. Ventilācijas iekārtās ir mitruma atguves rekuperatori.

Projekta pasūtītājs:
Priekules novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA JR elelements
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Ēka atrodas Priekulē, Dzirnavu ielā 2. Tā uzbūvēta 1988. gadā, tai ir divi virszemes stāvi un pagrabstāvs, kopējā platība – 2270 m2, apkurināmā platība – 1568 m2. Ēkas atjaunošana notikusi 2012. gadā. Ārsienas, kas mūrētas no keramzītbetona blokiem (350 mm), siltinātas ar akmensvati (150 mm), bēniņu pārsegums un pagraba grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona paneļiem, jumtam – bitumena pārklājums un 300 mm akmens vates izolācija. Ēkā veikta ārdurvju un logu nomaiņa, tie nomainīti uz PVC ar divstiklu paketēm, uzstādīts arī malkas apkures katls. Temperatūra tiek regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī pazemināta brīvdienās. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts centralizēti – siltuma mezglā, ventilācija – mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Rīgā, Akācijas ielā 6 uzbūvēta 2012. gadā. Ēkas kopējā un apkurināmā platība ir 4201,1 m2. Tai ir 9 virszemes stāvi un pagrabstāvs. Ēkai dzelzsbetona pāļu pamati, dzelzsbetona monolītās un saliekamās vertikālās konstrukcijas, starpstāvu pārsegumi un jumta konstrukcija, ruberoīda ruļļveida jumta segums. Ārsienas mūrētas no vieglbetona un siltinātas ar 150 mm akmens vati, dzelzsbetona bēniņu pārseguma siltinājumam izmantota 230 mm akmens vate. Ēkai uzstādīti PVC divstiklu pakešu logi. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ventilācija ēkā – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija.