Projekta apraksts:
Skolas ēkas kopēja platība sastāda ap 15000 m2. Skolai ir trīs stāvi, un tās plānojums veidots tā, lai sniegtu plašuma sajūtu un sasaisti ar ārtelpu. Ēkas plānojuma centrālo, kompozicionālo un funkcionālo bloku veido ātrijs ar virsgaismu, publisko pasākumu telpa, mēģinājuma telpa un iekšpagalms. Skolas pirmajā stāvā izvietots vestibils, aktu zāle, kā arī dabaszinību mācību priekšmetu auditorijas un pedagogu telpas. Pirmā stāva centrālajā zonā izvietoto mēģinājumu telpu un publisko pasākumu telpu iespējams apvienot, izveidojot universālo zāli. Papildu abām telpām ir nodrošināta tieša izeja uz skolas iekšpagalmu. No ieejas labajā pusē izvietotas reprezentatīvas, ekspresīvas kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Otrajā stāvā atrodas matemātikas, tehnoloģiju, humanitāro un sociālo zinātņu mācību klases, kā arī metodiskais centrs un bibliotēka. Otrā stāva gaitenī brīvajās zonās gar iekšpagalma fasādi ierīkotas atklātas atpūtas zonas ar skatu uz centrālo iekšpagalmu. Savukārt trešais stāvs atvēlēts tehniskajām telpām, kā arī skolas psihologa un sociālā pedagoga kabinetiem. No trešā stāva var nokļūt arī uz jumta terases, ko paredzēts izmantot kā observatoriju un nelielu skolas pasākumu organizēšanai. Skolā izveidots plašs, ietilpīgs skolas ātrijs ar stiklotu virsgaismu, klašu stiklojums uz gaiteni, nodrošinot palielinātu dabīgās gaismas apjomu, iekšpagalms ērti lietojams skolēniem un mācībspēkiem
Arī sporta ēkai ir trīs stāvi, un ikdienā tā tiek izmantota skolas sporta nodarbību vajadzībām. Funkcionālā sasaiste ar skolas ēku atrodas pirmajā un otrajā stāvā. Ārpus skolas darba laika halle paredzēta citu institūciju organizētajām sporta aktivitātēm, kas nav saistītas ar skolas nodarbībām, un izmantojama pilnīgi atsevišķi, nodrošinot dažādiem sporta veidiem nepieciešamās vajadzības augstā līmenī. Sporta hallē pieejamas gan stacionārās, gan pārvietojamās tribīnes, kopumā nodrošinot vietu līdz pat 1700 skatītāju. Sporta kompleksa pamatā ir Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas prasībām izbūvēta vieglatlētikas arēna – četri apļveida (200m) un seši sprinta skrejceliņi, sektori tāllēkšanai, augstlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Savukārt arēnas vidū atrodas komandu sporta veidu laukums ar parketa segumu, kas piemērots basketbolam, florbolam, tenisam, rokasbumbai un volejbolam. Sporta ēkā atrodas telpas arī cīņas treniņiem, ģērbtuves un telpas treneriem, otrajā stāvā – trenažieru zāle, horeogrāfijas zāle un vingrošanas nodarbību zāle. Ēkas apkārtnē izbūvētas trīs autostāvvietas. Ir pārbūvēts piebraucamais ceļš skolas un sporta ēkām, lai nodrošinātu audzēkņu un sportistu ērtu piekļūšanu ēkām.
Ģimnāzijas kompleksa abu ēku karkasu veidi izvēlēti, vērtējot racionālus un ilgtspējīgus kritērijus. Skolas ēkai piemērotāks bija monolītā betona karkass, kas ļauj veidot elastīgāku telpu plānojumu, un kolonnu karkass, pārsegumi – monolīts stiegrbetons. Sporta arēnai piemērots standarta paņēmiens, izbūvējot to no metāla un saliekamā betona kolonnu karkasa, kā tas tiek realizēts daudzviet modernajās sporta hallēs. Fasādēs izmantoti tipiskie siltinātie sendvičpaneļi no TENAX klāsta, skaņas izolācijai – perforēts finieris. Skolas ēkai siltinājuma izmantots 200 mm biezs akmens vates siltinājums. Abu ēku fasāžu risinājums ar dažādu apdari veidots ventilējamās fasādes sistēmā, pielietojot RUUKKI moderno kompozītmateriāla kasešu risinājumu un ēkai ir plakanais jumts ar minimālu slīpumu lietus ūdens notecei. Jumta konstrukcija sastāv no metāla elementiem, sijām un kopnēm. Liela uzmanība pievērsta vidi aizsargājošiem pasākumiem. Izvēlēti videi un veselībai draudzīgi, ES sertificēti būvmateriāli un telpu apdares materiāli. Veicot izvēli, izvērtēta arī to siltumizolējošā efektivitāte, ugunsdrošība, mitrumnoturība, elpošana, skaņas izolācija un ilgmūžība. Plaši tika pielietoti kokmateriāli, saplāksnis un parkets.
Ēkai ir plakanais jumts ar minimālu slīpumu lietus ūdens notecei. Jumta konstrukcija sastāv no metāla elementiem, sijām un kopnēm. Sporta ēkai jumta kopņu laidums ir ap 56 m.
Abās ēkās ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem, kā arī tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta arī tikai karstā ūdens apjomam kubikmetros.
Ēkās ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Uz jumta ir uzstādīt saules paneļi. Lai nodrošinātu funkcionālu dabīgo izgaismojumu ēkā, tika izvēlēts risinājums ar nepārtrauktu stiklotu joslu, atsevišķo logu vietā. Centrālās fasādes risinājums ietver stiklotas pārkares, ko veido nesošais tērauda karkass un stiklotas alumīnija konstrukcijas ar rūdītiem laminētiem stikliem. Virs skolas ēkas ātrija ir izbūvēta jumta virsgaismas konstrukcija ar aptuveni 100 kvadrātmetru lielu kopējo platību. Iekšējas apgaismojums tika realizēts izmantojot energoefektīvus LED gaismekļus, ieskaitot nepārtrauktas apgaismojuma līnijas gaiteņos.
Ir izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei, uzstādīti dūmu detektori un CO2 sensori telpās.
Saskaņā ar skolas ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 100 kWh/m² gadā.
Saskaņā ar sporta kompleksa ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 101 kWh/m² gadā.