• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Energo Consult
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Liepas nams
Būvdarbu vadītājs:
Ainārs Liepa
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Viestura laukumā 2, Valmierā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1967. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi, viens pagraba stāvs un ēkas kopējā platība ir 1177,89 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas pamatiem ierīkota hidroizolācija ar polimērbitumena hidroizolācijas emulsijas mastiku. Cokola siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu λ≤0.034W/(mK) b=100 mm, h=800 mm pilnā ēkas garumā. Ēkas silikātķieģeļu fasāde siltināta ar Rookwool Frontrock akmens vati λ≤0.037 W/(mK), b=200 mm. Saliekamā dzelzbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar ISOVER beramās vates KV-041/Y siltumizolāciju 300 mm pēc rukuma λ=0,041. Saliekamā dzelzbetona paneļu griestu pārsegumi sagatavoti un siltināti ar putopolistirolu Tenapors EPS 100  λ≤0.036 W/(mK), b=100 mm. Jumtam izmantots profilēta tērauda lokšņu ar PE T20-24W-1100 profila jumta segums, jumta papildelementi (lāseņi, pieslēgumi pie skursteņiem, kores elementi, vējdēļi u.c.). Izbūvēta jauna cinkota lietus ūdens noteksistēma. Metāla slēdzamas ārdurvis aprīkotas ar mehāniskajiem aizvērējiem; U≥1,6 W(m2*K), izveidota bēniņu lūka 0,9×0,7, BL-1; U≥1,6 W(m2*K). Iebūvēti PVC logi ar stikla paketi, verami, daļēji verami, ziemas vēdināšana  U≥1,1 W(m2*K). Montāžai izmantotas montāžas putas, vēja izolācijas lenta (ārpusē), difūzijas lenta (iekšpusē), logu ailas siltinātas ar RockWoll Frontrock S akmens vates plāksnēm, λ≤0.037 W/(mK), b=30 mm. 

Ēkā vecā apkures sistēma nomainīta uz horizontālo divcauruļu apkures sistēmu. Apkures sistēmas sadalošie maģistrālie cauruļvadi ir  izvietoti zem ēkas pagrabstāva griestiem. Apkures sistēmas stāvvadi ir izvietoti kāpņu telpā ar akmensvates izolāciju un stāvvads aizvērts ar apdares materiālu. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī, brīvdienās un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Katram dzīvoklim atsevišķi izbūvēti siltumskaitītāji Danfos Sono Select 10, kas ir kompakti ultraskaņas enerģijas skaitītāji un paredzēti enerģijas mērījumiem un uzskaitei apkures sistēmā, papildināti ar komunikācijas moduli, ērtai lietošanai un diagnostikai caur aplikāciju. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Izbūvēts jauns cirkulācijas vads, nomainīti dvieļu žāvētāji. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta kopējā ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī. Uzstādīti VTK-100  vārsti visās dzīvojamās telpās, kur robežojās ar ārsienu, kopā 36 gab. 

Veikta elektroinstalācijas sakārtošana bēniņos, pagrabā, kāpņu telpā (iestrāde penāļos), uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm, izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma un veikti elektroinstalācijas kabeļu izolācijas pretestības un kontaktsavienojumu pārbaudes mērījumi pagraba telpās. 

Ekas atjaunošanas veikta ir piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 49.27 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 63%

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lgQFOMcv1R4&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=10

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Ainārs Markvarts
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs:
Tamāra Broka
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 14, Valmierā ,ekspluatācijā nodota 1965. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2018. gadā. Ēkas kopējā platība 1794 m2, tai ir 5 stāvi un pagrabstāvs. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Ēkas ārsienas mūrētas no silikāta ķieģeļiem un renovācijas gaitā fasāde siltināta ar fasādes akmens vates plāksnēm, Paroc Linio (λ≤0.036W/(mK)) , b=150mm. Bēniņu pārseguma siltināšanai veikta siltināšana ar beramo minerālvati PAROC BLT-3 b=390mm (λ≤0.041W/(mK)), (t.sk. ietverta pretvēja plēve). Pagraba pārsegums siltināts ar akmens vates plāksnēm, Paroc Linio (λ≤0.036W/(mK)) b=100mm. Jumta segumam izmantots profilēto metāla jumta lokšņu segums T20-24W-1100, ieskaitot jumta papildelementus. Ārdurvis jau bija nomainītas pirms renovācijas, bet atjaunošanas gaitā tika veikta vējtvera un pagraba durvju bloku nomaiņa. Veikta logu nomaiņa uz PVC logiem (U≤1.1) ar selektīvo paketi. Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja lentas no ārpuses. Logu ailas siltinātas ar fasādes akmens vates plāksnēm, Paroc Linio (λ≤0.036W/(mK)), b=30mm. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšanā ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, arī naktīs un brīvdienās temperatūra tiek pazemināta. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā nomanīti visi ūdensapgādes stāvvadi un guļvadi. Karstā ūdensapgādes sistēmai uzstādīti balansējošie vārsti. Dzīvokļos nomainīti karstā un aukstā ūdensskaitītāji ar attālinātu rādījumu nolasīšanu. Ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju veikta kopējā ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī. Ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, uzstādīti Systemair VTK-100 vārsti visās dzīvojamās telpās, kur robežojās ar ārsienu (istabās) – 104 gab. Veikta elektroistalācijas sakārtošana bēniņos un kāpņu telpā – elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos), uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm. Kāpņu telpās katrā stāvā uzstādīti automātiski slēdži ar laika aizturi un gaismas indikatoru. Izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 122.03 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 25.66 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Aina Jaunzeme
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Ekers”
Būvdarbu vadītājs:
Pēteris Skabis
Būvuzraugs:
Deniss Dergunovs

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Kārļa Baumaņa ielā 2, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2018. gadā. Tās kopējā platība ir 744.41m2, ēkai ir 3 stāvi un pagrabstāvs. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Cokols nosiltināts ar ekstrudēto putupolistirolu 100mm (λ≤0.037W/(mK)). Silikātu ķieģeļu fasāde siltināta ar fasādes akmens vati Paroc Linio b=200 (λ≤0.037W/(mK)). Bēniņu pārseguma saliekamo dzelzsbetona plātņu pārsegums siltināts ar beramo vati Paroc BLT3 300mm (λ≤0.041W/(mK)) (t.sk. iekļauta pretvēja plēve). Ēkai ir divslīpu jumts ar metāla jumta segumu Ruukki PP45 ar Pol pārklājumu. Ēkai veikta ārdurvju nomaiņa uz alumīnija durvīm ar U vērtību U =< 1,5 W/(m2*K). Ēkā ielikti PVC logu bloki ar dubulto stiklojumu, ārējo selektīvo stiklu un argona gāzes pildījumu un rāmī iestrādātu ventilācijas atveri, U =< 1,1 W/(m2*K). Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja no ārpuses. Logu ailas siltinātas ar fasādes akmens vates plāksnēm, (λ≤0.037W/(mK)), b=20/30mm. Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Nomainīti apkures guļvadi, veikta cauruļvadu siltināšana. Apkures stāvadu noslēgarmatūru un iztukšošanas ventiļu nomaiņa, uzstādot uz stāvvadiem balansējošos ventiļus. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti sildķermeņi dzīvokļos,kāpņu telpā un uzstādīti termoregulatori. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī individuālā ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta siltuma mezglā. Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana, logos ir ventilācijas atveres. Ārsienā iebūvētas dabīgās pieplūdes ventilācijas sistēmas – 48 gab. Veikta elektroistalācijas sakārtošana pagrabā, izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 66.16 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Rolands Čakšs
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Mālu ielā 1, Valmierā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3632,6 m2, tai ir 5 stāvi un pagrabstāvs. Ēkas ārsienas veido 3 slāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi, siltumizolācijai izmantots TENAPORS NEO EPS 60, biezums 190 mm. Ārsienu siltumcaurlaidība, U=0,1663 W/(m2K). Aukstā bēniņstāva grīda izbūvēta no dobajām dzelzsbetona pārseguma plātnēm, kas no augšpuses siltinātas ar beramo minerālvati. Siltumizolācija veikta ar PAROC BLT9 minerālvati, biezums 270mm (λ≤0.041W/(mK)). Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītā dzelzsbetona grīda, cokolstāva uz grunts esošās grīdas siltumizolāciju veido ekstrudēts putupolistirols, Finnfoam FL300 biezumā 50 mm. Ēkai ir divslīpju jumts ar skārda jumta segumu Weckman Elegant ar PURMATT b = 0,5 mm pārklājumu. Ārdurvīm izvēlēts alumīnija konstrukciju ārdurvju bloks, siltumcaurlaidība – 1.1 W/(m2K). Uzstādīti logi ar KBE 76 profilu sistēmu un trīskāršu stiklojumu. Kopējā loga siltumcaurlaidība zemāka par 0,9 W/(m2K). Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja lentas no ārpuses. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Regulāciju nodrošina Danfoss ECL-210 regulators, uz visiem dzīvokļu radiatoriem uzstādīti Danfoss termoregulatori. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā, temperatūras regulēšana notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Uzstādīti Lindab ULA svaiga gaisa pieplūdes vārsti katra dzīvokļa ārsienā. Kāpņu telpās uzstādītas LED lampas. Kāpņu telpas dežūrapgaismojums tiek vadīts ar astronomiskā vadības releja palīdzību, pastāvīgais apgaismojums tiek ieslēgts ar kustības sensoru palīdzību. Šādā veidā tiek taupīta elektroenerģija dienas gaišajā periodā, lieki nepatērējot elektroenerģiju, kad kāpņu telpā nenotiek cilvēku kustība. Izveidota aktīvā zibensaizsardzības sistēma – uzstādīts aktīvais zibensuztvērējs INGESCO PDC AIR20. Katrā dzīvoklī uzstādīts autonomais, fotoelektriskais dūmu detektors – SD218. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 41.78 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 10.91 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Rolands Čakšs
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Ķieģeļu ielā 8. Valmierā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas platība ir 5422.3 m2, tai ir 5 stāvi un pagrabstāvs. Ēkas ārsienas veido 3 slāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi, siltumizolācijai izmantota PAROC BLT9, minerālvate, biezums 270 mm (λ≤0.041W/(mK)). Ārsienu siltumcaurlaidība ir U=0,1663 W/(m2K). Aukstā bēniņstāva grīda izbūvēta no dobajām dzelzsbetona pārseguma plātnēm, kas no augšpuses siltinātas ar beramo minerālvati. Siltumizolācijai izmantora PAROC BLT9, minerālvate, biezums 270 mm (λ≤0.041W/(mK)). Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītā dzelzsbetona grīda. Cokolstāva uz grunts esošās grīdas siltumizolācija – ekstrudēts putupolistirols, Finnfoam FL300 biezums 50 mm. Ēkai ir divslīpju jumts un tai ir skārda jumta segums Weckman Elegant ar PURMATT b = 0,5 mm pārklājumu. Durvīm izvēlēts alumīnija konstrukciju ārdurvju bloks, kura siltumcaurlaidība – 1.1 W/(m2xK). Uzstādīti logi ar KBE 76 profilu sistēmu un trīskāršu stiklojumu. Kopējā loga siltumcaurlaidība zemāka par 0,9 W/(m2xK). Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses un pretvēja lentas no ārpuses. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Regulāciju nodrošina Danfoss ECL-210 regulators, uz visiem dzīvokļu radiatoriem uzstādīti Danfoss termoregulatori. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī ir individuālā uzskaite katram dzīvoklim ar individuāliem siltuma skaitītājiem. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā, temperatūras regulēšana notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Uzstādīti Lindab ULA svaiga gaisa pieplūdes vārsti katra dzīvokļa ārsienā. Kāpņu telpās uzstādītas LED lampas. Kāpņu telpas dežūrapgaismojums tiek vadīts ar astronomiskā vadības releja palīdzību, pastāvīgais apgaismojums tiek ieslēgts ar kustības sensoru palīdzību. Šādā veidā tiek taupīta elektroenerģija dienas gaišajā periodā, lieki nepatērējot elektroenerģiju, kad kāpņu telpā nenotiek cilvēku kustība. Izveidota aktīvā zibensaizsardzības sistēma – uzstādīts aktīvais zibensuztvērējs INGESCO PDC AIR20. Katrā dzīvoklī uzstādīts autonomais, fotoelektriskais dūmu detektors – SD218. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 42.02 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 16.47 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Valmiera Andren”
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „SCO Centrs”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā” 2011

SIA „Valmiera Andren” apsaimniekotā ēka ir celta 1980. gadā. Kaut arī daļēji ēka bija siltināta 2009.gadā, tās norobežojošo konstrukciju īpašības nebija atbilstošas LBN 002-01 „Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika”. Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, tika veikta ārsienu un jumta pārsegumu siltināšana, nomainīti logi un ārdurvis. Tā kā ēkas 4.stāvs un izbūve 5.stāvā netika izmantoti, tika veikta šo stāvu demontāža. Renovācijas laikā veikta arī ventilācijas sistēmas rekonstrukcija – uzstādīta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju. Vidējais siltumenerģijas patēriņš ēkā 2011./2012.gada apkures sezonā bija 94,39 kWh/m2. Projekta kopējās izmaksas bija 251 751,95 lati un piesaistītais KPFI līdzfinansējuma apjoms bija 102 435,69 lati

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA „A&A Projekts”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2011

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka nodota ekspluatācijā 1992. gadā. Tajā ir 25 dzīvokļi ar kopējo platību 2287.10 m2. Ēkai tika veikta ārējo norobežojošo konstrukciju, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, apkures sistēmas atjaunošana un cauruļvadu izolācijas atjaunošana pagrabā, durvju bloku nomaiņa. Renovācijas ietvaros arī atjaunota karstā ūdens sagatavošanas sistēma, tīrīta ventilācijas šahta, veikts kāpņu telpas kosmētiskais remonts un ēkas apmales (cokola daļas) siltināšana. Ēkas renovācijas darbi tika veikti 2011. gadā un piesaistītais ERAF līdzfinansējuma apjoms bija 27 756,11 lati. Kopējās projekta izmaksas – Ls 85 305,75. Vidējais siltumenerģijas patēriņš ēkā 2011./2012. gada apkures sezonā bija 45,49 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
AS Valmieras Stikla šķiedra
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Aimaisa
Būvdarbu vadītājs:
Sandis Apsītis
Būvuzraugs:
Romans Basikirskis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā industriālā ēka” 2015

AS VALMIERAS STIKLAŠĶIEDRA teksturēšanas nodaļas ēka Cempu ielā 13, Valmierā ekspluatācijā nodota 1963. gadā, bet renovācija veikta – 2014. gadā. Ēkai ir 1 tipveida stāvs un 2 tehniskie stāvi ar kopējo apkurināmo platību 17514 kv.m, kas tiek apkurināta ar vietējās gāzes katlu mājas palīdzību. Ēkas atjaunošanas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 70 mm siltumizolāciju (ISOVER 610-KL 37) un 30 mm vēja izolāciju (ISOVER RKL-31), veikta arī logu un durvju nomaiņa. Ēkas apkuri nodrošina dabasgāzes apkures katls, kura temperatūra tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, savukārt, siltumenerģijas patēriņa uzskaite tiek veikta pa ražošanas iecirkņiem ar alokatoru palīdzību, atsevišķi apkurei, karstajam ūdenim sadzīves vajadzībām un ražošanai. Ūdens uzsilde tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, veicot karstā ūdens regulēšanu atbilstoši ārgaisa temperatūrai. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes/nosūces ventilācija bez siltuma atgūšanas, kā arī veikta apgaismojuma sistēmas rekonstrukcija un frekvenču pārveidotāju uzstādīšana ventilācijas sistēmām. Vienlaicīgi tiek veikta arī  siltummnīcefekta gāzu emisiju  (SEG ETS) uzskaite un kontrole.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs:
Inārs Priede
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Kauguru ielā 1, Valmierā ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet mājas renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 1785,2 kv.m. 44 dzīvokļu ēkai ir 4 stāvi, bet nav pagraba. Renovācijas laikā ēkas silikāta un māla ķieģeļu mūris siltināts ar 120 mm akmens vates plāksnēm, bet cokols – ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Dzelzsbetona dobie bēniņu pārseguma paneļi siltināti ar ekovati 20 mm biezumā. Divslīpņu jumta segumam izvēlēts skārda lokšņu segums – Rukki. Ēkā veikta ārdurvju, vējtvera un siltummezgla durvju nomaiņa, savukārt, logu nomaiņa veikta jau pirms renovācijas. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem, nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā arī nomainītas ūdensapgādes caurules. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī ierīkoti 79 pašregulējoši dabīgās pieplūdes gaisa vārsti ārsienās. Ēkā ierīkota arī zibensaizsardzība un veikta iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Aina Jaunzema
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „R.K.C.F Renesanse”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kuncevičs
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Annas ielā 8, Valmierā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet renovācija veikta 2011. gadā. Ēkai ir 5 stāvi, kuros izvietoti 60 dzīvokļi, un tās kopējā platība ir 3540.3 m², nu kuras apkures platība – 2640 kv.m. Renovācijas laikā vieglbetona paneļu un māla ķieģeļu ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vates plāksnēm, bet cokols siltināts ar ekstrudēta putupolistirola plātnēm 50 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona dobie paneļi siltināti ar beramo vati 200 mm biezumā, bet pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona dobie paneļi ar 100 mm putupolistirola loksnēm EPS. Tā kā pirms renovācijas ēkā jau tikusi veikta durvju nomaiņa, ēkas atjaunošanas laikā veikta tikai logu nomaiņa. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Karstā ūdens aprēķinam apkures sezonas mēnešos vērā tiek ņemtas vasaras mēnešos (maijs-septembris) vidēji patērētās MWh. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī nodrošināta dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija.