• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca
Projekta autors:
Gunta Graudupe
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Andris Treimanis
Būvuzraugs:
Aleksandrs Marčuks

Projekta apraksts:

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcas ēka Valkas ielā 11, Strenčos, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1906. gadā. Tā ir 3 stāvu ēka ar kopējo platību 1161,1 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Optimālā temperatūra ēkā tika regulēta lokāli ar ēkā esošā siltummaiņa palīdzību, iestādot grafikus zemākai temperatūrai nakts laikā un brīvdienās, kā arī proporcionāli ārā gaisa temperatūrai.

Renovācijas laikā ēkas ārsienas, ko veido metāla karkasa konstrukcijas un māla ķieģeļi, siltinātas ar fasādes vati Paroc Linio10, b= 180 mm. Bēniņu pārsegums, ko veido koka sijas un māla ķieģeļi, siltināts ar beramo eko vati Balticfloc, b = 300 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido metāla siju pārsegums ar māla ķieģeļu mūra velvju aizpildījumu, kas siltināts ar siltumizolāciju ECOPRIM 200, b=100 mm. Jumta konstrukciju veido koka spāres, metāla sijas un jumta segums no profilētā tērauda loksnēm. Jumta konstrukcija siltināta ar akmensvati Paroc Linio 10, b=180 mm, slīpās mansarda sienas ar akmensvati b=200 mm. Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa. Montāžai izmantota Soudal-SOUDABAN ACRYL PRO BG1 hidroizolācija, Windows tape outside – WTO UNI TOTAL ūdens tvaiku caurlaidīga lenta ārējai zonai un Windows tape inside – WTO UNI TOTAL gaisa un tvaiku necaurlaidīga membrāna iekšējai zonai, kā arī akmensvate Paroc Linio 10, b=30-180 mm.
Ēkā ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana ēkā atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir siltumenerģijas skaitītājs. Nav lokālas karstā ūdens patēriņa uzskaites ēkā. Ir kopējā uzskaite karstā ūdens patēriņam un patērēto MWh apjomam karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek atsevišķā saimniecības ēkā, kurā tiek uzstādīta izejošā karstā ūdens temperatūra visam slimnīcas ēku kompleksam.
Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Slimnīcas teritorijā ir saules paneļu parks, daļēji arī šī ēka patērē saules paneļu parka saražoto elektroenerģiju. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst B klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 101 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Rīgas Stradiņa universitāte
Projekta autors:
Vitālijs Fjodorovs
Galvenais būvuzņēmējs:
AS LX grupa
Būvdarbu vadītājs:
Mārcis Liepiņš
Būvuzraugs:
Ainārs Maceikevičs

Projekta apraksts:

Rīgas Stradiņa universitātes ēka Anniņmuižas bulvārī 26A, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2000. gadā. Tā ir 4 stāvu ēka ar 1 cokolstāvu un kopējo platību 7776,8 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas māla ķieģeļu ārsienas siltinātas ar akmensvati Paroc FAS 4 – 80 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar Tenapors EXTRA – 80 mm biezumā un Paroc GRS20 – 50 mm biezumā. Jumta konstrukciju veido dzelzsbetona paneļi un bitumena segums. Jumta konstrukcija siltināta ar Paroc ROS30 – 1600 mm biezumā un Paroc ROB80 – 20 mm biezumā.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana ēkā notiek centralizēti siltuma mezglā un arī karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvas telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst C klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 71,36 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Bauskas novada dome
Projekta autors:
SIA Baltex Group
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Selva Būve
Būvdarbu vadītājs:
Rolands Orlovski
Būvuzraugs:
SIA Firma L4, Jānis Rikters

Projekta apraksts:

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola Pilskalna ielā 26, Bauskā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2020. gadā. Tā ir ēka ar 3 virszemes stāviem, 3 pazemes stāviem un kopējo platību 3126,80 m².

Ēkas dzelzsbetona ārsienas siltinātas ar akmensvati Paroc WAS35t, 150 mm biezumā, λ=0,033 W/m2K un Paroc Linio 10, 250 mm biezumā, λ=0,036 W/m2K. Bēniņu dzelzsbetona pārsegums siltināts ar akmensvati Paroc Extra 250 mm biezumā, λ=0,033 W/m2K. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar ekstrudēto polistirēnu STYROFOAM 400, 150 mm biezumā, λ=0,037 W/m2K. Jumta segumam izmantoti Ruukki sendvičpaneļi un Ruukki Classic 30C Pluss sendvičpaneļi un bituma ruļļu segums. Ēkā uzstādītas Ponzio alumīnija konstrukcijas durvis un logi. Montāžai izmantots Penosil GoldGun 65 Plus 850ml All Season.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei. Karstā ūdens sagatavošana un karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek centralizēti siltuma mezglā.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ir izveidota energoefektīva telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst ? klasei ar energoefektivitātes novērtējumu ? kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors:
Valdis Onkelis, Zane Koroļa, Artūrs Rakstiņš, Kaspars Šņore
Galvenais būvuzņēmējs:
PS RERE BMV
Būvdarbu vadītājs:
Jevgeņijs Ņesterovičs
Būvuzraugs:
Uģis Matvejs

Projekta apraksts:

Kosmosa izziņas centrs Cīrulīšu ielā 63, Cēsīs, pirmreizējā ekspluatācijā nodots 2023. gadā. Tā ir 3 stāvu ēka ar kopējo platību 3748,1 m2. Teritorijas labiekārtojamā platība 21478 m2. Ēka atbilst pasīvas un augstas energoefektivitātes ēkas definīcijai. Ēka atbilst zema enerģijas patēriņa ēkas definīcijai un kurā nepieciešamais enerģijas apjoms ēkas inženiertehniskajām sistēmām, kas nodrošina apkuri, dzesēšanu (un gaisa sausināšanu), ventilāciju (un gaisa mitrināšanu) un karstā ūdens apgādi, tiek saražots, izmantojot ēkā uzstādītās atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas.

Ēkas ārsienas veido sendvičtipa paneļi ar PIR pildījumu 200 mm biezumā, mīkstā akmens vate 150 mm biezumā un saplāksnis. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu 300 mm biezumā. Jumta klājums ir kausējamais ruberoīds. Ēkai ir alumīnija konstrukcijas ārdurvis, logi un stiklojumi. Montāžai izmantotas Blaugelb un PU putas, hidroizolācijas lentas ārpusē, iekšpusē tvaika izolācijas lentas.

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu, siltumsūkni un saules paneļiem. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās. Ēkā tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem un granulu apkures katlu. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai, kā arī ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem – saules paneļiem. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A+ klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 42 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Plesko Real Estate
Projekta autors:
SIA ARHICOM, būvprojekta vadītājs, arhitekts Artis Roķis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA NEWCOM Construction
Būvdarbu vadītājs:
Anatolijs Grečuha
Būvuzraugs:
SIA CMB, Romāns Basikirskis

Projekta apraksts:

Tirdzniecības centrs RIMI Rīgas ielā 11, Ķekavā, pirmreizējā ekspluatācijā nodots 2021. gadā. Ēkai ir 2 stāvi (1.stāvā tirdzniecības un nomas telpas, 2.stāvā tehniskās telpas). Ēku veido saliekamās dzelzsbetona kolonnu konstrukcijas, jumta tērauda kopnes, fasāžu sienas būvētas no sendvičpaneļiem (pelēkā un sarkanā krāsā), kas papildināts ar dekoratīvu koka dēļu apšuvumu.

Ēkā ir virkne inovatīvu sistēmu: DALI sistēma, BMS, siltumsūkņi, saules paneļi, siltumatgūšāna no RIMI aukstuma tehnoloģijām (jaunākās tehnoloģijas). Augstas kvalitātes stiklotie logi ar U vērtību, lietus ūdens savākšanas infiltrācijas lauki, kas savāc lietus ūdeni un pēc attīrīšanas infiltrē gruntī

Ārsienas siltinātas ar poliuretāna sendvičpaneli, 120 mm biezumā. Jumta segumu veido PVC membrāna ar siltumizolāciju.

Ēkas siltumapgādi nodrošina siltumsūknis un saules kolektors apkures atbalstam. Ierīkots rezerves tens ūdens rezervuārā, kas pieslēdzas pie augstām temperatūrām. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdensapgāde tiek nodrošināta ar saules kolektoriem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ēkā ir automātiska ventilācijas sistēma, virs virtuves krāsnīm un WC ir ventilācija ar dabisko pieplūdi un mehānisko nosūci. Ir uzstādīta rekuperācijas ventiekārta. Tiek nodrošināta siltuma atgūšana no tehnoloģiskajām aukstuma iekārtām.

Ir izbūvēti energoefekīvi gaismekļi, klātesamības sensori palīgtelpās, krēslas sensori fasādei. Ar DALI tiek regulēts laika grafiks un gaismas plūsma. Ir paredzētas elektro uzlādes staciju vietas un ir izbūvēts elektrības pievads perspektīvajam pieslēgumam alternatīvai elektro apgādei elektrības pārtraukuma gadījumā. Uzstādīti dūmu detektori un izbūvētas dūmu lūkas.

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst C klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 71,78 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Babītes novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA Projektēšanas Birojs AUSTRUMI
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Selva Būve
Būvdarbu vadītājs:
Egons Zvirgzdiņš
Būvuzraugs:
SIA Firma L4, Ainārs Maceikevičs

Projekta apraksts:

Ēkā izvietota vidusskola un baseina/sporta komplekss. Ēkas kopējā platība pēc pārbūves un papildus 4. stāva korpusa piebūves ir 51 169,22 m2. Ēkai kopumā 5 virszemes stāvi, 1 pagraba stāvs. Sākotnējās ēkas atjaunošana (renovācija) veikta 2000.gadā, piebūves projekts tapa 2016. gadā. Piebūves būvniecība sākta 2017. gada rudenī, ekspluatācijā nodota 2020. gada vasarā. 2023. gadā papildus izstrādāts un realizēts projekts Apkures sistēmas pārbūve, veikta iekšējo tīklu un sildķermeņu nomaiņa ēkas daļā līdz piebūvei.

Ēkas vieglbetona bloku un monolītā dzelzsbetona ārsienas siltinātas ar minerālvati 100 mm un 200 mm biezumā. Bēniņu pārsegums siltināts ar siltumizolāciju 150 mm biezumā. Jumta konstrukcija siltināta ar minerālvati 100 mm līdz 350 mm biezumā. Sākotnējam ēkas apjomam pirms pārbūves veikta durvju un logu nomaiņa.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite Babītes sporta kompleksam (apkure + karstais ūdens; baseina sildīšana) un Babītes vidusskolai (apkure + karstais ūdens). Siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem, kā arī tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās. Ēkā karstā ūdens sagatavošana notiek gan centralizēti siltuma mezglā, gan lokāli – ārpus apkures perioda karstā ūdens sagatavošana notiek ar elektrisko boileri ēdnīcas apkalpošanai. Karstā ūdens cirkulācija tiek regulēta automātiski pēc pieprasījuma. Kad apkure tiek atslēgta, tiek pārslēgts uz boileri ēdnīcas vajadzībām. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce (verami logi un dabiskie nosūces kanāli), dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce (verami logi un nosūces sistēmas N1-N8), un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa, kas darbojas pēc noteikta grafika.

Jaunbūvētajā korpusā izveidots ēkas iekšējais elektrotīkls, āra apgaismojumam uzstādītas LED lampas ar ieslēgšanos no sensora tumsas kontrolei, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst B klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 86 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Preiļu novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA Ceturtais stils, SIA Energokons, SIA HVAC Design
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Latgalija
Būvdarbu vadītājs:
Mihails Bartaševičs
Būvuzraugs:
Aleksandrs Marčuks

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 2.vieta.

Sporta skola Aglonas ielā 24, Preiļos, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1985. gadā. Ēkai ir trīs virszemes stāvi un kopējā platība 1920,20 m2. Iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.  

Renovācijas laikā ārsienas veidojošais ķieģeļu mūris siltināts ar akmens vates plāksnēm 150 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido ribotie dzelzsbetona paneļi, kas siltināti ar ruļļu minerālvati 200 mm biezumā. Pagraba grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu 100 mm biezumā. Jumta segumu veido tērauda profillokšņu klājums. Ēkā veikta ārdurvju un logu nomaiņa. Hidroizolācijas un tvaika izolācijas montāžai izmantota Penosil External Full Glue ārējā tvaika logu lenta ar pilno līmi 70 mm, siltumizolācijas montāžai akmens vates plāksnes 30 mm biezumā un Penosil Elastic Gunfoam 198 elastīgās montāžas putas. 

Objektā vienkopus savietoti vairāki tehnoloģiskie risinājumi. Elektroenerģija un siltumenerģija tiek nodrošināta no atjaunojamajiem energoresursiem. Siltumapgādē tiek izmantoti zemes un ūdens-gaiss siltumsūkņi. Ģeotermālās zondes nodrošina siltumenerģijas ražošanu, savukārt, elektroenerģiju ražo uzstādītā saules stacija. Siltumapgādi nodrošina četras siltumapgādes sistēmas: radiatoru apkures sistēma, infrasarkanās apsildes paneļi, grīdu apsildes sistēma, ventilācijas sistēma, kaloriferu siltumapgādes sistēma, bez tam ēkā izbūvēta gaisa aizkaru elektrokalorifera siltumapgādes sistēma. 

Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā.

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.

Elektroapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem un saules baterijām. Ēkā ir veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 58 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Ogres novada pašvaldība
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA RERE BŪVE
Būvdarbu vadītājs:
SIA RERE BŪVE, Aigars Ozoliņš
Būvuzraugs:
SIA Firma L4, Uģis Matvejs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 1.vieta. 

Ogres Centrālā bibliotēka Brīvības ielā 35, Ogrē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2021. gadā. Tā ir divu stāvu koka konstrukcijas ēka ar kopējo platību 2892,3 m2.   

Ēkas ārsienas veido koka konstrukcija, kas nosegta ar metāla loksnēm un siltināta ar ekovati 400 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido metāla konstrukcijas, siltinātas ar ekovati 400 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona un siltināts ar ekstrudētu mitrumu neuzsūcošu putupolistirolu 250 mm biezumā, izmantota SPU termoizolācija ar atstarojošu folijas pārklājumu 50 mm biezumā. Hidroizolācijas montāžai izmantota hidroizolācija Tehnicol24, tvaika izolācijai izmantota tvaika izolācijas lenta, siltumizolācijai izmantota Kingspan Therma izolācija.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni un saules kolektors apkures atbalstam. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Elektroapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem un saules baterijām. Visi elektrotīkli ir jauni, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 44,60 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Liepājas pilsētas pašvaldība
Projekta autors:
Ēriks Cērpiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Būvkompānija MBR
Būvdarbu vadītājs:
Uldis Valdmanis
Būvuzraugs:
Gints Ernstsons

Projekta apraksts:

Dzīvojamā māja bez vecākiem palikušajiem bērniem Salmu ielā 53, Liepājā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkas kopējā platība ir 279,5 m2. Ēkai ir viens virszemes stāvs. Tai ir monolītā dzelzsbetona lentveida pamati. Vertikālajām konstrukcijām izmantotas koka karkasa konstrukcijas (biezumā vairāk par 15 cm), koka dēļu iesegums un gāzbetons. Ēkā ir koka siju starpstāvu pārsegums ar koka sijām. Jumta konstrukcijas veidota no koka, jumta segumam izmantotas profilēta tērauda loksnes. 

Ēkas ārsienu karkass siltināts ar vēja aizsardzības plāksni 50;  PAROC eXtra: 200×2; PAROC eXtra: 50×2. Bēniņu pārseguma koka sijas siltinātas ar PAROC eXtra plus d=50 un beramo ekovati, 550. Pagraba grīdas pārsegums, ko veido monolīta dzelzsbetona plāksne, siltināts ar putupolistirolu 200 mm biezumā.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

 Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. 

Izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, Sakārtota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A+ klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 76,50 kWh/m² gadā.   

Projekta pasūtītājs:
Ādažu novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA ArchiCom
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA NEWCOM Construction
Būvdarbu vadītājs:
Anatolijs Grečuha
Būvuzraugs:
SIA Prokrial, Kristaps Priede

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 1.vieta.

Carnikavas pamatskolas ēka Nākotnes ielā 1, Carnikavā, sastāv no 4 korpusiem, divi no tiem ir esošās būves, kas tika restaurētas, bet divi korpusi celti no jauna. Pārbūve veikta visos trīs skolas stāvos. Pirms atjaunošanas ēkā tika izmantoti termoleguratori.

Ēkas pamatus veido dzelzsbetona bloki (lentveida) un dzelzsbetons (stabveida). Vertikālā konstrukcija ir monolīta dzelzsbetona karkasa konstrukcija, ķieģeļu mūris. Jumta konstrukciju veido koka konstrukcijas, dzelzsbetona paneļu klājs virs bezspāru jumta konstrukcijām. Ēkas ārsienas veido dzelzsbetona karkasa konstrukcija un silikātķieģeļi. Siltināšana veikta karkasā ar PIR 200 mm vai XPS 150 mm vai Styrofoam 100 mm.  

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek lokāli – ar elektriskiem sildītājiem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. 

Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, Sakārtota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 75 kWh/m² gadā.