• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „V.S. Būve & Co”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kalējs
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilī, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1964. gadā. Tā ir 5 stāvu 316.sērijas silikātķieģeļu ēka ar kopējo platību 3562,2 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar putupolistirolu TENAPORS EPS-70, 150 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar akmens vati PAROC BLT 9, 200 mm biezumā un skaidām ar kaļķi 120 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar akmens vati PAROC CGL 20cy, 100 mm biezumā. Jumta segums nomainīts uz bezazbesta viļņotajām loksnēm ETERNIT KLASIKA. Ēkā veikta logu un ārdurvju nomaiņa. Tvaika izolācijas montāžai izmantota iekšējā un ārējā SOUDAL FOLLIEBAND, siltumizolācijai ISOFAS, 20 un 30 mm biezumā. 

 Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuālā ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam. 2013. gadā renovācijas darbu ietvaros nomainīti ūdensapgādes un kanalizācijas stāvvadi.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, logiem ir ierīkoti gaisa pieplūdes vārsti.  

2011. gadā tika atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana.  

No  SIA Ventspils nekustamie īpašumi ar ERAF līdzfinansējumu nosiltinātajām 48 dzīvojamajām ēkām, ēkai Jūras ielā 3 ir otrs labākais vidējā siltumenerģijas patēriņa rādītājs pēdējo 10 apkures sezonu periodā  (2013./2014. – 2022./2023.) pēc ēkas siltināšanas būvdarbu pabeigšanas. Saskaņā ar monitoringa datiem tas ir 62 kWh/m2 gadā jeb ap 58 % zemāks nekā pirms ēkas siltināšanas. 

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Šilders
Būvuzraugs:
Armands Jansons

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 126 ekspluatācijā nodota 1973. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2015. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2 385.2 m2. Ēkai ir 9 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas būvētas no gāzbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā ārsienām izmantota akmens vate 150 mm biezumā, bēniņu pārsegumam beramā akmens vate 200 mm biezumā, pagraba/grīdas pārsegumam akmens vates lameles 100 mm biezumā. Veikta logu un durvju nomaiņa. Kā montāžas materiāls tam izmantots silikons. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, nodrošināts temperatūras pazeminājums brīvdienās un temperatūra regulējama individuāli ar termoregulatoriem. Ēkai ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un katram dzīvoklim ir savs siltuma skaitītājs. Ēkai ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, bet ūdens temperatūra tiek regulēta attālināti no datora. Ēkai ir vēdināšana, ir Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 65.80 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 67.67 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „V.S. Būve & Co”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kalējs
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Jūras ielā 3, Ventspilī ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet atjaunota 2014. gadā. Daudzdzīvokļu silikātķieģeļu ēka būvēta pēc 318.sērijas tipveida projekta, tai ir 5 stāvi, kopējā platība 3562,2 kv.m., bet apkurināmā platība – 2940,7 kv.m. Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 150 mm putupolistirolu, bēniņu dzelzsbetona pārseguma paneļi ar beramo vati 200 mm biezumā, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona paneļi ar 100 mm akmens vates lamellām. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde tiek organizēta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, piemērojot ūdens temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs:
Inārs Priede
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Kauguru ielā 1, Valmierā ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet mājas renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 1785,2 kv.m. 44 dzīvokļu ēkai ir 4 stāvi, bet nav pagraba. Renovācijas laikā ēkas silikāta un māla ķieģeļu mūris siltināts ar 120 mm akmens vates plāksnēm, bet cokols – ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Dzelzsbetona dobie bēniņu pārseguma paneļi siltināti ar ekovati 20 mm biezumā. Divslīpņu jumta segumam izvēlēts skārda lokšņu segums – Rukki. Ēkā veikta ārdurvju, vējtvera un siltummezgla durvju nomaiņa, savukārt, logu nomaiņa veikta jau pirms renovācijas. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem, nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā arī nomainītas ūdensapgādes caurules. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī ierīkoti 79 pašregulējoši dabīgās pieplūdes gaisa vārsti ārsienās. Ēkā ierīkota arī zibensaizsardzība un veikta iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA firma "UPTK"
Būvdarbu vadītājs:
Māris Meistars
Būvuzraugs:
Jānis Burģis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2015

Daudzdzīvokļu māja Ventas ielā 2, Liepājā ekspluatācijā nodota 1982. gadā. Ēkas kopējā platība ir 4802,40 kv.m, bet apkurināmā platība – 4214,1 kv.m. Ēkai ir 9 stāvi un pagrabs. Ārsienas veidotas ir no keramzītbetona paneļiem, pārsegumi – no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 100 mm un 150 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums – ar akmens vates lamellām 120 mm biezumā, bet jumts – ar cietās minerālvates plātnēm 120 mm un 100 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktī, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, ūdens temperatūru pazeminot naktīs. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija, bet dzīvokļu logos iemontēti ventilācijas vārsti. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „V.S. Būve & Co”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kalējs
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilīekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet renovācijas projekts īstenots 2014. gadā. Tā ir 318. sērijas 5 stāvu silikātķieģelu ēka ar kopējo platību 3562,2 m2 un apkurināmo platību 2940,7 m2. Pirms renovācijas ēkā tika izmantota viencaurules centralizētā apkures sistēma un netika izmantoti alokatori vai termoregulatori.

Atjaunošanas projekta gaitā ēkas silikātķieģeļu fasāde tika nosiltināta ar TENAPORS EPS-50 materiālu 150 mm biezumā. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums nosiltināts ar PAROC BLT 9 (200 mm) un skaidu un kaļķa maisījumu 120 mm biezumā. Pagraba/grīdas dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar PAROC CGL 20cy 100 mm biezumā.

Jumta segums ēkai ir ETERNIT Klasik materiāls. Ēkai veikta durvju un logu nomaiņa. Logu montāžai un iekšējai un ārējai tvaika izolācijai izmantots materiāls SoudalFollieband. Logu siltumizolācijai izmantots Isofas 20 un 30 mm.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana pēc renovācijas notiek atkarībā no pārgaisa temperatūras, kā arī temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek uzskaitīts tikai karstā ūdens apjoms (m3).

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšanas sistēma ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar 2013. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu tās atsauces vērtība ir 137,3 kWh/m2gadā. Enerģijas patēriņš tiek novērtēts 137,3 kWh/m2 gadā, primārais enerģijas novērtējums ir 178,49 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums ir 36,2 kgCO2/m2 gadā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
KS "KUBS Būvsabiedrība"
Būvdarbu vadītājs:
Aigars Kalniņš
Būvuzraugs:
Deniss Dergunovs

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2016

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1983. gadā, un tās renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 212 m², bet apkurināmā plpatība – 1594,1 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 24 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
Ēkas fasādes sienas veidotas no gāzbetona paneļiem un caurumotiem māla ķieģeļiem, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu pārsegums, kas veidots no dzelzsbetona paneļiem un fibrolīta, siltināts ar beramo akmensvati 350 mm biezumā (pēc nosēšanās 300 mm), bet pagraba/grīdas pārsegums no dzelzsbetona paneļa, izdedžiem un koka grīdas seguma siltināts ar PAROC CGL20cy 100 mm biezumā.
Ēkā veikta durvju nomaiņa. Siltinātas metāla ieejas ārdurvis, metāla pagraba durvis, metāla atkritumu šahtas ārdurvis, ugunsdrošas metāla ieejas durvis uz bēniņiem, kā arī uzstādītas ugunsdrošas ar skaņas izolāciju siltummezgla durvis un vējtvera koka iekšdurvis. Veikta arī logu nomaiņa – ielikti PVC logi (profila sistēma ALUPLAST IDEAL 4000 ar BODESA 2 stiklu paketi 4/16/4 Thermix spaser starplikām stikla paketē, ar loga rāmjos iestrādātām pastāvīgās dabīgās gaisa pieplūdes iekārtām AERECO 717). Logu nomaiņai izmantotas montāžas putas, no ārpuses – hidroizolējošā/tvaika caurlaidīgā lenta SOUDAL FOLIENBAND OUTSIDE SILVER, tvaika barjeras lentas SOUDAL FOLIENBAND INTSIDE SILVER, bet logu ailu siltināšanai izmantota PAROC FAs 3 30mm akmens vate.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Visiem sildķermeņiem uzstādīti termoregulatori.
Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, vērā tiek ņemts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā.
Renovācijas ietvaros tika nomainītas arī visas ūdensapgādes caurules dzīvokļos, veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos, ārsienā ierīkoti 52 gab. dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti, bet virs ventilācijas kanāliem uzstādīti jumta turbīnas deflektori. Tie paredzēti gaisa nosūkšanai dabiskā veidā, kas vēja ietekmē rada vilkmes efektu. Uzstādīti logi ar iebūvētu gaisa pieplūdes vārstu. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – pagraba elektroistalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpas elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ) un elektroinstalācijas ierīkošana bēniņu telpā. Tāpat izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, kā arī izveidota zibensaizsardzības sistēma.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Šilders
Būvuzraugs:
Armands Jansons

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā 126, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1973. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2385,2 m², bet apsildāmā platība – 2150,2 m². Ēkai ir 9 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas ir no gāzbetona paneļiem, pārsegumi – no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 150 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums – ar akmens vates lamellām 100 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums – ar beramo vati 200 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Ēkā ierīkota horizontālā apkures sistēma, kur katram dzīvoklim uzstādīts apkures skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "MK Būvniecība"; SIA "Mūrnieks"
Būvdarbu vadītājs:
Juris Zītars
Būvuzraugs:
Raitis Zvaigzne

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Dzintaru ielā 88, Liepājā, ekspluatācijā nodota 1975. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2917,1 m², bet apsildāmā platība – 2430,6 m². Ēkai ir 5 stāvi, pagrabs un bēniņi. Ārsienas veidotas no gāzbetona paneļiem, pārsegumi – no dzelzsbetona paneļiem. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 120 mm akmens vati, pagraba/grīdas segums – ar akmens vates lamellām 50 mm biezumā, bet bēniņu pārsegums – ar beramo vati 200 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai veicot atbilstoši patērētajam karstā ūdens apjomam. Izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori). Pēc ēkas renovācijas notiek siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings, veicot siltummezglu sistēmas pārbaudi no datora.