• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Rīgā, Akācijas ielā 6 uzbūvēta 2012. gadā. Ēkas kopējā un apkurināmā platība ir 4201,1 m2. Tai ir 9 virszemes stāvi un pagrabstāvs. Ēkai dzelzsbetona pāļu pamati, dzelzsbetona monolītās un saliekamās vertikālās konstrukcijas, starpstāvu pārsegumi un jumta konstrukcija, ruberoīda ruļļveida jumta segums. Ārsienas mūrētas no vieglbetona un siltinātas ar 150 mm akmens vati, dzelzsbetona bēniņu pārseguma siltinājumam izmantota 230 mm akmens vate. Ēkai uzstādīti PVC divstiklu pakešu logi. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ventilācija ēkā – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
Iveta Lāčauniece
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Arco Construction".

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2014

Daudzdzīvokļu māja ekspluatācijā nodota 1977. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi, 6 kāpņu telpas, 72 dzīvokļi. Kopējā ēkas platība ir 6333,0 m2, bet ēkas apkurināmā platība ir 4816,4 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas rezultātā ēkas gāzbetona ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vati, bēniņu dzelzsbetona paneļu pārsegums – ar 150 mm beramo vati un 100 mm akmens vati, savukārt pagraba grīdas dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar 75 mm putupolistirolu. Jumta segums – bezšuvju hidroizolācijas materiāls. Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa (PVC divstiklu paketes), no iekšpuses izmantojot tvaika izolācijas lentas. Siltumapgāde un karstā ūdens padeve ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no āra gaisa temperatūras. Siltumu iespējams regulēt izmantojot arī individuālos termoregulatorus.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 29,39 kWh/m2, sasniedzot 62 % siltumenerģijas ietaupījumu.

Projekta pasūtītājs:
dzīvokļu īpašnieku biedrība "Dzirnavu iela 5"
Projekta autors:
SIA „Aksīte”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Aksīte”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2014

Daudzdzīvokļu māja uzbūvēta 1974. gadā. Četru stāvu 48 dzīvokļu ķieģeļu – paneļu ēkas kopējā platība ir 3109.3 m2, bet apkurināmā platība ir 2376.3 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Gāzbetona/silikātķieģeļu ārsienas tika siltinātas ar 150 mm un 200 mm akmens vati, dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar 100 mm putuplasta loksnēm, bet dzelzsbetona jumta pārsegums – ar 200 mm akmens vati. Pie mājas piebūvēm izbūvētas lietus ūdens notekas, kas nodrošina sienu izolāciju no mitruma. Cokola hidroizolācijas materiālam uzmontēta nobeiguma līste, kas pasargā cokolu no mitruma iekļūšanas pamatos, bet, lai pasargātu mājas pamatus no mitruma, gar mājas vienu pusi ierakta lietus un grunts ūdens drenāža. Pie mājas ieejām izveidoti jauni betona pamati, jo vecie bijuši stipri bojāti un to dziļums bijis nepietiekošs. Izveidoti arī jauni trepju pakāpieni. Veikta gan durvju (ārdurvis – alumīnija), gan logu (PVC divstiklu paketes) nomaiņa, izmantojot tvaika izolācijas lentu. Lodžijas iestiklotas ar bezrāmju bīdāmo sistēmu, kas pasargā mājas sienas no nokrišņu un atmosfēras iedarbības. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
SIA "WS"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2014

Daudzdzīvokļu māja uzbūvēta 1963. gadā. Ēkai ir četri stāvi, trīs kāpņu telpas, kopējā platība ir 1893,90 m2, bet apkurināmā platība – 1877,4 m2. Ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas rezultātā vieglbetona nesošās ārsienas un dzelzsbetona paneļu pārsegums tika nosiltināts ar akmensvati (150 mm), veikta skārda jumta seguma un durvju nomaiņa, kā arī un logu nomaiņa ar PVC divstiklu pakešu logiem. Ēkā tika izveidota horizontālā apkures sistēma ar individuāliem siltuma skaitītājiem katrā dzīvoklī. Siltuma regulācija ēkā tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras. Karstā ūdens apgāde tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ēkā izbūvēta mehāniskā nosūces ventilācija, kas nodrošina papildu gaisa ieplūdi virtuves telpā.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 27,06 kWh/m2, sasniedzot 66% siltumenerģijas ietaupījumu.

Projekta pasūtītājs:
SIA Gammaplasts
Projekta autors:
SIA Modulors
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Modulors
Būvdarbu vadītājs:
SIA Modulors
Būvuzraugs:
SIA Būvremonts

Projekta apraksts:

Noliktavas ēka Kandavas ielā 14B, Rīgā ekspluatācijā nodota 1967. gadā, bet renovēta – 2012. gadā. 2-stāvu ķieģeļu ēkas ārsienas veido 380 mm silikātķieģeļu mūris, bet 1. stāva pārsegumu – dzelzbetona dobjie paneļi. Ēkai ir divslīpu jumts, ko veido dzelzsbetona rievotie paneļi, kas balstās uz dzelzsbetona sijām, ar siltumizolāciju un ruberoīda klājumu, savukārt, rietumu fasādē izveidota rampa, kura sniedzas līdz ēkas 2. stāva grīdas līmenim. Kopējā ēkas apkurināmā platība ir 1728,9 kv.m, kuras apsildei tika izmantota autonoma apkures sistēma. Ēkas atjaunošanas laikā veikta logu un durvju nomaiņa, ārsienas siltinātas ar termovati 120 mm biezumā, jumts – ar akmens vati 200 mm biezumā, apkurei uzstādīts lokālais apkures katls, kurš tiek regulēts atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Ūdens tiek sildīts lokāli – siltuma mezglā, ventilācija – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Projekta pasūtītājs:
SIA Kronus
Projekta autors:
SIA Optima Projekts
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Modulors
Būvdarbu vadītājs:
SIA Modulors
Būvuzraugs:
SIA Būvuzraugi LV

Projekta apraksts:

Ražošanas ēka Dauguļu ielā 19, Ulbrokā, Stopiņu novadā ekspluatācijā nodota 1980. gadā, bet atjaunota – 2012. gadā. 1-2-stāvu ķieģeļu mūra/dzelzsbetona ēkas sienas veidotas no māla ķieģeļiem un dzelzsbetona, ārsienas daļēji veidotas no silikātķieģeļu/māla ķieģeļu mūra 380 mm biezumā  un dzelzsbetona paneļiem 60 mm biezumā, savukārt, gala asis veidotas no ķieģeļu sienas, izmantojot dzelzsbetona sijas. Dzelzsbetona paneļu sienas no iekšpuses ir siltinātas ar 30 mm biezu putupolistirolu. Ēkai ir divslīpju jumts ar azbestcementa lokšņu/profilētu metāla klājumu. Ēkas ziemeļrietumu silikātķieģeļu gala siena savienota ar blakus stāvošās ēkas administratīvo korpusu. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 1795,1 kv.m, ko apkurina ar teritorijā esošās katlumājas palīdzību. Renovācijas rezultātā ēkā nomainīti logi un durvis, ārsienas siltinātas ar termovati 100 mm biezumā, dzelzsbetona rievotie paneļi ar 30 mm putupolistirolu un termovati 100 mm biezumā, karkasa sienas ar 100 mm akmensvati un 100 mm termovati, dzelzbetona rievotie paneļi un metāla profilētās loksnes ar 100 mm termovati. Bēniņu pārsegumu siltināšanai izmantotas 40 mm putupolistirola plāksnes, jumta siltināšanai – akmens vate 200 mm biezumā, bet pagraba grīdas veidotas kā 200 mm betona lējums ar cementa javas izlīdzinoša kārtu 40 mm biezumā un cementa javas slāni un smiltīm, kas siltinātas ar 100 mm putupolistirolu. Apkures nodrošināšanai tiek izmantota teritorijā esošā katlu māja, kurā uzstādīti šķeldas un koksnes atkritumu cietā kurināmā katli, kuros kā kurināmo izmanto koksnes atgriezumus, kas radušies ražošanas procesa gaitā. Siltums tiek regulēts atkarībā no ārgaisa temperatūras. Ūdens tiek sildīts centralizētajā siltuma mezglā, ventilācija – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Projekta pasūtītājs:
SIA Baltic Scientific Instruments
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Nordval Būve
Būvdarbu vadītājs:
Dmitrijs Osokins
Būvuzraugs:
Artis Dzirkalis

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā “Energoefektīvākā industriālā ēka” 2015

Ražošanas ēka Ganību dambī 26, Rīgā ekspluatācijā nodota 1983. gadā, bet atjaunota – 2014. gadā. Ēkai ir 6 stāvi un tehniskais stāvs, bet apkurināmā platība 3348.8 kv.m, apkuri nodrošinot centralizēti. Ēkas renovācijas laikā veikta logu un durvju nomaiņa, ārsienu vieglbetona paneļi siltināti ar minerālvati 100 mm biezumā, bet jumts – ar 40 mm minerālvati un EPS – 160 mm biezumā. Apkure tiek nodrošināta centralizēti, siltuma padevi regulējot atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, bet laika periodā, kad āra gaisa temperatūra ir zem <15C, nepieciešamā iekštelpu temperatūra tiek nodrošināta piesildot ventilācijas pieplūdes gaisu (izmantojot karstā ūdens kalorīferi), jo uzņēmuma ražošanas specifikas dēļ iekštelpās ir jāuztur augsts mikroklimata līmenis. Karstais ūdens tiek nodrošināts ar elektrisko sildītāju (boileru) palīdzību. Renovācijas laikā ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
AS Valmieras Stikla šķiedra
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Aimaisa
Būvdarbu vadītājs:
Sandis Apsītis
Būvuzraugs:
Romans Basikirskis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā industriālā ēka” 2015

AS VALMIERAS STIKLAŠĶIEDRA teksturēšanas nodaļas ēka Cempu ielā 13, Valmierā ekspluatācijā nodota 1963. gadā, bet renovācija veikta – 2014. gadā. Ēkai ir 1 tipveida stāvs un 2 tehniskie stāvi ar kopējo apkurināmo platību 17514 kv.m, kas tiek apkurināta ar vietējās gāzes katlu mājas palīdzību. Ēkas atjaunošanas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 70 mm siltumizolāciju (ISOVER 610-KL 37) un 30 mm vēja izolāciju (ISOVER RKL-31), veikta arī logu un durvju nomaiņa. Ēkas apkuri nodrošina dabasgāzes apkures katls, kura temperatūra tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, savukārt, siltumenerģijas patēriņa uzskaite tiek veikta pa ražošanas iecirkņiem ar alokatoru palīdzību, atsevišķi apkurei, karstajam ūdenim sadzīves vajadzībām un ražošanai. Ūdens uzsilde tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, veicot karstā ūdens regulēšanu atbilstoši ārgaisa temperatūrai. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes/nosūces ventilācija bez siltuma atgūšanas, kā arī veikta apgaismojuma sistēmas rekonstrukcija un frekvenču pārveidotāju uzstādīšana ventilācijas sistēmām. Vienlaicīgi tiek veikta arī  siltummnīcefekta gāzu emisiju  (SEG ETS) uzskaite un kontrole.

Projekta pasūtītājs:
AS Latvijas Gāze
Projekta autors:
Arhitektu kompānija Ivara Šļivkas birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
Jurijs Aganovs
Būvdarbu vadītājs:
Aldis Saliņš

Projekta apraksts:

Biroju ēka Upmalas ielā 6, Bauskā ekspluatācijā nodota 1974. gadā, bet atjaunota 2014. gadā. Trīs stāvu ķieģeļu mūra ēkas ar paneļu pārsedzi apkurināmā platība ir 863.3 kv.m, kuras apkuri nodrošināja ar termoregulatoriem regulējama autonoma apkures sistēma. Renovācijas rezultātā veikta logu un durvju nomaiņa, kā arī dabasgāzes lokālās apkures un karstā ūdens sagatavošanas sistēmai nodrošināta temperatūras regulēšana atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot pazeminājumu brīvdienās un naktīs. Siltumenerģijas uzskaite apkurei un karstā ūdens sagatavošanai notiek vienoti. Renovācijas rezultātā ēkā izveidota arī mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Būvdarbu vadītājs:
Oskars Upmalis
Būvuzraugs:
Ainārs Maceikevičs

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve Tālivalža ielā 21A, Rīgā ekspluatācijā nodota 2014. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 44 dzīvokļi, un pazemes stāvlaukums 48 automašīnām. Ēkas pašnesošās ārsienas veidotas no vieglbetona mūra, kāpņu telpu norobežojošās sienas un kolonnas – no dzelzsbetona, kas siltinātas ar akmens vati (uz dzelzsbetona) 150 mm biezumā, pārējo ārsienu siltināšanā izmantota 100 mm bieza akmens vate. Jumta augšējais slānis siltināts ar akmens vati 30 mm biezumā, apakšējais slānis – ar akmens vati 200 mm biezumā. Dzīvokļos uzstādīti plastmasas logi, kas stikloti ar stikla paketi ar siltumcaurlaidības koeficientu 1,2. Ēkas apkurināmā platība ir 3500kv.m., kas tiek apsildīta centralizēti, izmantojot AS RĪGAS SILTUMS siltumtīlkus. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī ar termoregulatoriem, kas izvietoti uz radiatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek ar alokatoru palīdzību. Ēkā ierīkota dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Merks
Projekta autors:
Arhitektu birojs Arteks
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Maksims Momots

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2015

Daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve Grostonas ielā 17, Rīgā ekspluatācijā nodota 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 7619,80 kv.m., tai ir 8 virszemes stāvi, bet konstrukciju tips – monolītais un saliekamais dzelzsbetons. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 7101,4 kv.m. Ārsienu sendviča tipa dzelzsbetona paneļi siltināti ar 140 mm akmens vati, jumts – ar putupolistirolu un akmens vati 270 mm biezumā. Ēkā nodrošināta centralizēta siltumapgāde, kas tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, pazeminot to naktī un brīvdienās, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts centralizēti – siltuma mezglā, piemērojot temperatūras pazeminājumu brīvdienās un naktīs. Ēkā tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Ingrīda Lindenberga
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Vindbūvserviss
Būvdarbu vadītājs:
Ģirts Grauze
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Lielajā prospektā 39, Ventspilī ekspluatācijā nodota 1963. gadā, bet renovēta 2013. gadā. 3. stāvu 318. sērijas silikātķieģeļu ēkas kopējā platība ir 1315,9 kv.m., bet apkurināmā platība – 979 kv.m. Renovācijas laikā veikta silikātķieģeļu ārsienu siltināšana ar putupolistirolu 150 mm biezumā, bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo vati 300 mm biezumā, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona paneļi – ar 100 mm akmens vati. Ēkā veikta logu nomaiņa. Siltumapgāde tiek organizēta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, piemērojot ūdens temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „V.S. Būve & Co”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kalējs
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Jūras ielā 3, Ventspilī ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet atjaunota 2014. gadā. Daudzdzīvokļu silikātķieģeļu ēka būvēta pēc 318.sērijas tipveida projekta, tai ir 5 stāvi, kopējā platība 3562,2 kv.m., bet apkurināmā platība – 2940,7 kv.m. Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 150 mm putupolistirolu, bēniņu dzelzsbetona pārseguma paneļi ar beramo vati 200 mm biezumā, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona paneļi ar 100 mm akmens vates lamellām. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde tiek organizēta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, piemērojot ūdens temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Ēkā nodrošināta dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs:
Inārs Priede
Būvuzraugs:
Valdis Valainis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Kauguru ielā 1, Valmierā ekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet mājas renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 1785,2 kv.m. 44 dzīvokļu ēkai ir 4 stāvi, bet nav pagraba. Renovācijas laikā ēkas silikāta un māla ķieģeļu mūris siltināts ar 120 mm akmens vates plāksnēm, bet cokols – ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Dzelzsbetona dobie bēniņu pārseguma paneļi siltināti ar ekovati 20 mm biezumā. Divslīpņu jumta segumam izvēlēts skārda lokšņu segums – Rukki. Ēkā veikta ārdurvju, vējtvera un siltummezgla durvju nomaiņa, savukārt, logu nomaiņa veikta jau pirms renovācijas. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem, nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā arī nomainītas ūdensapgādes caurules. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī ierīkoti 79 pašregulējoši dabīgās pieplūdes gaisa vārsti ārsienās. Ēkā ierīkota arī zibensaizsardzība un veikta iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Aina Jaunzema
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „R.K.C.F Renesanse”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kuncevičs
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Annas ielā 8, Valmierā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet renovācija veikta 2011. gadā. Ēkai ir 5 stāvi, kuros izvietoti 60 dzīvokļi, un tās kopējā platība ir 3540.3 m², nu kuras apkures platība – 2640 kv.m. Renovācijas laikā vieglbetona paneļu un māla ķieģeļu ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vates plāksnēm, bet cokols siltināts ar ekstrudēta putupolistirola plātnēm 50 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona dobie paneļi siltināti ar beramo vati 200 mm biezumā, bet pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona dobie paneļi ar 100 mm putupolistirola loksnēm EPS. Tā kā pirms renovācijas ēkā jau tikusi veikta durvju nomaiņa, ēkas atjaunošanas laikā veikta tikai logu nomaiņa. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Karstā ūdens aprēķinam apkures sezonas mēnešos vērā tiek ņemtas vasaras mēnešos (maijs-septembris) vidēji patērētās MWh. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī nodrošināta dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Liene Melece
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Ekers”
Būvdarbu vadītājs:
Pēteris Skabis
Būvuzraugs:
Pēteris Gudrinieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Annas ielā 4, Valmierā ekspluatācijā nodota 1974. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2013. gadā. 5-stāvu 90 dzīvokļu ēkas kopējā platība ir 5270,30 kv.m., bet ēkas apkurināmā platība 4043,3 kv.m. Pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas rezultātā ēkas keramzītbetona paneļu ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vates plāksnēm, savukārt, cokols – ar ekstrudēto putupolistirolu 50 mm biezumā. Uzsākot ēkas renovāciju, tika veikti kontrolurbumi ēkas jumtā, kā rezultātā konstatēts, ka bēniņu pārseguma siltināšanai paredzētā vieta starp 5. stāva pārseguma paneli un jumta pārseguma paneli ir tikai 8 cm plata, kas piepildīta ar keramzītbetonu. Līdz ar to nav bijis iespējams siltināt bēniņus. Taču, lai nodrošinātu plānoto energoefektivitāti, tika veikta jumta siltināšana divās kārtās: pirmajā kārtā ar putupolistirolu 140 mm biezumā, bet virskārtā – ar akmens vati 40 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona dobie paneļi siltināti ar akmens vati 100 mm biezumā. Tā kā pirms renovācijas ēkā jau tikusi veikta durvju nomaiņa, ēkas atjaunošanas laikā veikta tikai logu nomaiņa. Rekonstruēts arī ēkas siltummezgls, sistēmu mainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas, kas nozīmē, ka ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzot savu siltummaini. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem pagrabstāvā, uzstādīti balansējošie ventiļi. Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta ar alokatoru palīdzību. Ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, ēkā arī nomainītas ūdensapgādes caurules. Renovācijas ietvaros veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos (virtuvē, vannas istabā, tualetē), kā arī ierīkoti 88 pašregulējoši dabīgās pieplūdes gaisa vārsti ārsienās. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija un ierīkota zibensaizsardzība.

Projekta pasūtītājs:
SIA Adax 2
Projekta autors:
Dr.sc.ing.Visvaldis Vrubļevskis; Kārlis Jēkabsons
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Erteks
Būvdarbu vadītājs:
Aivars Siliņš
Būvuzraugs:
Uldis Stāmers

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Dundagas ielā 10, Talsos ekspluatācijā nodota 1979. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3845 kv.m., bet apkurināmā platība – 3073 kv.m. 60 dzīvokļu ēkai ir 4 kāpņu telpas un 5 stāvi. Daudzdzīvokļu mājas pamati veidoti no dzelzsbetona blokiem, pārsegums – no paneļiem, sienas – no keramzītbetona paneļiem, gala sienas – kā ķieģeļu mūris. Ēkai ir divslīpu jumts, kas klāts ar bezazbesta šīferi. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti termoregulatori un alokatori. Rekonstrukcijas laikā ārsienas siltinātas ar 100mm putupolistirolu, bēniņu pārsegums – ar 200 mm minerālvati, bet pagraba/grīdas pārsegums – ar putupolistirolu 50 mm biezumā. Ēkā veikta logu nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta individuāli – ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek ar alokatoru palīdzību – katram dzīvoklim individuāli veicot uzskaiti siltuma un karstā ūdens patēriņam, kas tiek nodrošināts izmantojot kombinētos ūdens sildītājus (boilerus). Ventilācija ēkā veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
SIA Zemgales Projektu Birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Amaxs
Būvdarbu vadītājs:
Viktors Liepiņš
Būvuzraugs:
Jānis Zarāns

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā 9, Jelgavā ekspluatācijā nodota 1969. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3317 kv.m, bet apkurināmā platība – 2541,2 kv.m.  55 dzīvokļu mājai ir 5 virszemes stāvi, tehniskais stāvs 0,8 m augstumā un 4 kāpņu telpas. Ēkas ārsienas ir konstruētas no silikātķieģeļiem, ēkas pārsegums no dzelzsbetona. Renovācijas laikā ēkas ārsienas siltinātas ar 100 mm minerālvati, bet bēniņu pārsegums ar minerālvati 170 mm biezumā. Jumta segumam izmantots bitumena uzkausējamais materiāls. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Ēkā veikta gan logu, gan durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un ar alokatoru palīdzību. Ēkā tiek nodrošināta centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kura temperatūra tiek pielāgota atbilstoši temperatūrai ārā. Ventilācija ēkā veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
SIA Zemgales Projektu Birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Būvlat grupa
Būvdarbu vadītājs:
Nikolajs Isajenko
Būvuzraugs:
Jānis Zarāns

Projekta apraksts:

Dzīvojamā māja Kalnciema ceļā 101, Jelgavā ekspluatācijā nodota 1980. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1616,6 kv.m., bet apkurināmā platība – 1221,8 kv.m. 17 dzīvokļu mājā ir 3 virszemes stāvi un 1 pazemes stāvs (pagrabs), kā arī 3 kāpņu telpas. Ēkas ārsienas ir konstruētas no gāzbetona paneļiem un māla ķieģeļiem, ēkas pārsegums veidots no dzelzsbetona. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar minerālvati 100 mm biezumā, dzelzsbetona bēniņu pārsegums ar 180mm minerālvati, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums ar 100 mm putupolistirolu. Jumta segumam izmantots uzkausējamais bitumena jumta seguma materiāls. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un ar alokatoru palīdzību. Ēkā tiek nodrošināta centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kura temperatūra tiek pielāgota atbilstoši ārgaisa temperatūrai. Ventilācija ēkā veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
SIA Zemgales Projektu Birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Amaxs
Būvdarbu vadītājs:
Viktors Liepiņš
Būvuzraugs:
Mihails Murāns

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Dobeles ielā 12, Jelgavā ekspluatācijā nodota 1961. gadā. Ēkas kopējā platība ir  830,6 kv.m., no kuras apkurināmā platība – 545,9 kv.m. 12 dzīvokļu mājai ir 3 virszemes stāvi, bēniņi un pagrabs, kas izbūvēts zem pus mājas. Ēkas ārsienas ir konstruētas no silikātķieģeļiem, bet pārsegums no dzelzbetona. Pirms renovācijas ēkā tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 100 mm minerālvati, bēniņu koka pārsegumu brusas ar 200 mm beramo minerālvati, bet dzelzsbetona pagraba/grīdu pārsegums ar putupolistirolu 100 mm biezumā. Ēkā veikta logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī individuāli – ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un ar alokatoru palīdzību. Ēkā tiek nodrošināta centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kura temperatūra tiek pielāgota atbilstoši ārgaisa temperatūrai. Ventilācija ēkā veidota kā dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija.